Dardanel İstihdam için Düğmeye Bastı

Ağustos ayı itibarıyla üretim kapasitesini hızla artıran Dardanel, büyüme çalışmalarına hız verdi.

Dardanel 1 Ağustos-30 Eylül döneminde grup bünyesinde 35 kişinin daha istihdam edildiğini; 2012 sonuna dek 150, 2013 yılı içerisinde ise 500 kişinin istihdamının gerçekleşeceğini açıkladı.

İNSAN KAYNAKLARI GENİŞLEYECEK

Yeni yapılanma sürecini oluşturan Dardanel, çalışmalarına hız verdi. İnsan kaynaklarını genişletme kararı alan grup, beyaz ve mavi yakalı çalışan sayısını artıracak. Grup bünyesinde Eylül ayı itibarıyla 35 kişinin daha istihdam edildiğini belirten Dardanel Önentaş Gıda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Aşkın Kurultak yeni İK hedeflerini açıkladı: “Dardanel markasıyla 28 yıldır Türkiye ekonomisinin gelişmesine ve istihdama katkılarda bulunduk, yeni yapılanma sürecinde de bu katkımızı sürdürmeye devam edeceğiz. 2012 yılı sonuna dek şirket büyüme hedefleriyle paralel Grup bünyesindeki markalar için 150 kişiyi istihdam etmeyi ve çalışan sayımızı 850’ye çıkarmayı öngörüyoruz. 2013 yılı içinde ise çalışan sayımızı daha da artırarak 500 kişilik bir istihdam sağlamayı hedefliyoruz.” dedi. Kurultak, “Dardanel Grubu olarak istihdam yatırımına yönelik çalışmalarımızı 2014 yılında da sürdürerek 2 sene içerisinde çalışan sayımızı sistemli bir şekilde 2.500’e yükseltmeyi planlıyoruz” dedi.

28 YILDIR MUTFAKLARDA

Türkiye’nin balık uzmanı Dardanel, Niyazi Önen tarafından 1984 yılında kuruldu. Türk halkına balık ve deniz ürünleri tüketim alışkanlıkları kazandırılmasını misyon edinen Dardanel, daima sağlıklı nesiller yetiştirmeye yönelik ürünler geliştirdi. Türk tüketicisini deniz ürünleri, dondurulmuş gıda ürünleri, konserve mısır, poşet ambalajda ton balığı, soğutulmuş üçgen sandviç ve ton balıklı kulüp sandviç, cam kavanozda ton balığı,  kolay açılan kapak, Easy – Peel teknolojisiyle hazır yemek ve hazır salata gibi yenilikçi ürünlerle tanıştırdı. Ürünleri, tüketiciler tarafından pratik, lezzetli, sağlıklı ve kaliteli bulunan Dardanel, Türkiye’nin en sevilen markaları arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir