Gastronomi Sektörünün Duayenleri BTA’nın Antep Mutfağında

Gastronomi sektörünün önde gelen isimleri BTA’nın düzenlediği Gaziantep Mutfağında buluştu. 

BTA, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda ‘Antep Haftası’na ev sahipliği yaparak yöresel mutfak günleri’nin üçüncüsünü sektörün ünlü isimleri ile gerçekleştirdi.

Havalimanı işletmeciliği alanından Türkiye’nin dünyadaki lider markası TAV Havalimanları’nın iştiraki BTA, Anadolu kültürünü canlı tutmayı amaçlayan “Yöresel Mutfak Günleri”nin üçüncüsünü Antep mutfağının enfes lezzetlerine ev sahipliği yaptı. Bu davette Erhan Ece, Suat Beşim ve Nadir Güllü gibi sektörün ünlü isimleri yer aldı.

“Yöresel Mutfak Günleri” çerçevesinde hazırlanan menüyle Antep Mutfağı’nın Öz çorba, Lebeniye çorbası, yuvarlama, bulgurlu pancar sarması, Buryan pilavı, Firikli acur dolması, simit kebabı, sütlü zerde, fıstıklı Antep baklava ve Menengiç kahvesi gibi en özel lezzetleri bir hafta boyunca yolculara tanıtıldı.

BTA 9 HAVA LİMANINDA

TAV Havalimanları’na bağlı olarak Türkiye, Gürcistan, Makedonya ve Tunus’taki dokuz havalimanında uluslararası standartlarda yiyecek içecek hizmeti sunan BTA, Bilintur, Tepe ve Akfen gruplarının ortaklığı ile 1999 yılında kuruldu ve Ocak 2000’de faaliyete geçti.  Havalimanlarında günde ortalama 37.000 yolcuyu ağırlayarak dünya mutfaklarının zengin menü seçeneklerini konuklarına sunan BTA, 33 bin metrekarelik alanda, 12,500 kişilik oturma kapasitesiyle günde 24 saat, sayıları 146’ya ulaşan cafe, bar, restoran ve büfelerde hizmet veriyor. BTA 2011’den itibaren yılda yaklaşık 50 milyon yolcunun kullandığı İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) iskeleleri, arabalı vapur ve feribotlarında da faaliyet gösteren BTA, sayıları 74’e ulaşan kafe ve büfelerde günde ortalama 40.000 yolcuya hizmet veriyor. BTA ayrıca 2004’ten bu yana İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde bulunan TAV Airport Hotel’in de işletmesini yürütüyor. BTA tarafından 2006 yılında kurulan unlu mamul fabrikası Cakes&Bakes ise bugün ayda 2,5 milyon adet üretim hacmiyle dünyaca ünlü fast-food ve kahve zincirlerine ürün tedarik ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir