Divan’da, İtalyan Lezzetleriyle “Buon Appetito”

Divan Restoranları sonbaharın kasvetini, İtalyan Mutfağı’nın sağlıklı ve nefis tatlarıyla renklendiriyor.

Divan Grubu Executive Şefi Giancarlo Gottardo ve Pasta Şefi Lucio Colombo’nun hünerli elleriyle hazırlanan spesiyallerle “İtalyan Günleri”, bir lezzet şölenine dönüşüyor. Kasım ayı’ndan itibaren Divan Ankara’da başlayan etkinlik, Divan Brasserie Bebek ve Divan Brasserie Kalamış’ın ardından Divan İstanbul Asia’da da devam ediyor.

Divan’da İtalyan Günleri
Ankara’nın kalbinde yer alan ve başkentlilerin uğrak yeri olan Divan Ankara; denizin yanı başında kaptan köşkü manzarasıyla Divan Brasserie Bebek; İstanbul’un karmaşasından uzakta, Kalamış Marina’nın en güzel yerinde konumlanan Divan Brasserie Kalamış ve Adalar ile Marmara Denizi’nin nefis manzarasına hakim konumuyla Divan İstanbul Asia, İtalyan Günleri’nin benzersiz lezzetlerine ev sahipliği yapıyor. Bu etkinliğe özel olarak hazırlanan menünün başlangıçlar ve salatalar bölümünde; çeri domates, siyah zeytin ve balzamik sos ile sunulan Buffalo Mozarella; rokfor peyniri, yeşil elma, körpe roka ve hafif kavrulmuş pikan ceviziyle tatlandırılan Fırınlanmış Pancar ile limonla marine edilmiş somon gibi rafine lezzetler yer alıyor. İtalyan Mutfağı’nın simgesi olan makarnalar ve risottolar bölümünde ise; füme ördek yahnisi ve sebze ratatouille ile servis edilen Pappardelle; porçini yahnili Siyah Trüflü Risotto ile deniz mahsüllü “Bavette” Makarna gibi yemekler sunuluyor.
Sıra Dışı Lezzetler
Ana yemekler bölümünde Fırınlanmış Baharatlı Kılıçbalığı; sarımsaklı ıspanak, güveçte mantar ve Gorgonzola sosu eşliğinde Fırınlanmış Bonfile ile Beş Baharatlı Tavuk gibi sıra dışı lezzetler sunulurken; Bademli Turta, Kestaneli “Monte Bianco”, Venedik Tiramisu ve portakal salatalı Panna Cotta da tatlıseverlerin kalplerini çalıyor. Divan Restoranları; benzersiz tatları ve zarif sunumlarıyla hem damaklara hem de gözlere hitap eden İtalyan yemekleriyle afiyet olsun diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir