Doors Akademi’de Ağustos ayında minik şefler mutfakta!

Yeme içme sektörüne uzman elemanlar yetiştiren Doors Akademi, Ağustos ayı programında çocuklara özel hazırladığı eğitimlerle minik şefleri ağırlıyor. Tatilin son günlerine yaklaşırken, eğlenceli, bir o kadar da lezzetli saatler geçirecekleri toplamda 6 gün sürecek 2 farklı programda; çocuklar yeteneklerini keşfederken, anne babalarına da tüm hünerlerini de sergileyecekler.

Yeme içme sektörüne kalifiye eleman yetiştirmek amacıyla, Arçelik’in ana sponsorluğuyla hayata geçirilen Doors Akademi; profesyoneller ve amatörler için verdiği eğitimlerle Türkiye’de yiyecek ve içecek sektörünün ihtiyacı olan uzmanlığı, uluslararası standartlarda eğitimler ve yeniliklerle sunmaya devam ediyor. Öztiryakiler, Doluca ve İlly’nin katkılarıyla eğitim hayatına başlayan Doors Akademi’nin amatörler için hazırladığı Ağustos ayı programı, çocuklara özel hazırladığı eğitimlerle yine çok renkli ve eğlenceli.

Doors Akademi’nin Ağustos ayı eğitimlerinde, 2 hafta boyunca sürecek ve 8-12 yaş arası çocuklar için planlanan ‘Minik Şefler Kampta’ eğitiminde; minik şefler eğlenceli, bir o kadar da lezzetli saatler geçirip  yeteneklerini keşfedecekler. Haftada 3 gün ve günde 3 saat gerçekleşecek eğitim süresince, minik şeflerin tüm malzeme ihtiyaçları Doors Akademi tarafından sunulacak ve alanında uzman eğitmenlerimizce özel olarak hazırlanan menü içerikleriyle kendi yaptıklarını hep birlikte zevkle yiyecekler.

13-18 yaş arasındaki gençler için hazırlanan ‘Mutfakta Survivor’ eğitiminde ise kendine güvenen, cesur gençler Doors Akademi mutfağında buluşuyor! Toplamda 2 hafta ve 6 gün sürecek olan bu mutfak serüveninde gençler, eğitmen şefler eşliğinde sabır ve özen gerektiren aşçılık mesleğinin inceliklerinin yanı sıra, leziz yemekler yapmayı öğrenecek. Programa katılan gençlere Doors Akademi tarafından sertifika verilecek. Doors Akademi Ağustos ayında yetişkinleri de unutmuyor. Görenlerin iştahını açan, yiyenleri hazza ulaştıran bu doyurucu Amerikan lezzetlerini mutfakta buluşturan ‘American Picnic’ eğitimi, 29 Ağustos’ta Doors Akademi’de sizi bekliyor.

Mutfakta hünerlerini sergilemek isteyenler Doors Akademi’ye

İstanbul Doors Group ve D.ream’e ait restoranlarda görev yapan dünyaca başarılı yerli ve yabancı şefler eğitimlere konuk şef olarak katıldığı profesyonel meslek eğitim programlarının yanı sıra başlangıç ve ileri seviyedeki meraklı mutfak tutkunlarına gündüz, akşam ve hafta sonu programları sunan Doors Akademi, farklı konularda kendini geliştirmek isteyenlere alanında uzman isimlerle Doors Akademi’de farklı mutfakları deneyimleme imkanı da sunuyor.

Doors Akademi Arçelik mutfağında verilen eğitimler; İtalyan Mutfağı, Yerel Türk Mutfağı, Uzakdoğu Mutfağı, Ortadoğu Mutfağı, Diyet Menüleri ve Sağlıklı Beslenme Eğitimleri, Ekmek Eğitimleri, Pasta ve Çikolata Kursları, Parti ve Davet Menüleri, Kişi ve Gruplara Özel Yemek Eğitimleri, Amatör Bar Eğitimleri, Yemek – Şarap Workshopları ve Yarının Büyüklerine Eğitimler konu başlıklarında meraklıları ile buluşacak.

Sektördeki diğer eğitim kurumlarından farklı olarak eğitim modellemesi yüzde 40 okul (yüzde 70 pratik ve yüzde 30 teori) yüzde 60 işyeri uygulaması şeklinde kurgulanan Doors Akademi’de ilk etapta üç ana dalda verilecek olan profesyonel eğitim programları teori, mutfak ve uygulama eğitimi olarak üç bölümden oluşan profesyonel eğitim programları pişirme sanatının tüm inceliklerini öğretecek. Profesyonel aşçılık, profesyonel pasta ve ekmekçilik, servis elemanı eğitimi dallarında mutfak profesyonelleri yetiştirecek Doors Akademi, uluslararası temel teknikler ile beceri geliştirmeye ve damak tadı kavramını yerleştirmeye yönelik kapsamlı eğitim alan öğrencilere, uygulama eğitimlerinde zamana karşı hız ve ekip çalışması gibi konularda da pratik yapma imkanı da sunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir