Dünya EMITT 2013’te buluştu

24-27 Ocak 2013 tarihleri arasında TÜYAP’ta 17. kez düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, rekor katılıma sahne olarak 70’e yakın ülke ile Türkiye ve dünya genelinden yüzlerce turizm beldesini ağırladı.

Fuarda Adigey, Acaristan-Gürcistan, Arnavutluk, Arjantin, Ermenistan, Azerbaycan, Bahreyn, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Brezilya, Bulgaristan, Çin, Kırım-Ukrayna, Hırvatistan, Küba, Kıbrıs, Dağıstan-Rusya, Dominik Cumhuriyeti, Mısır, Fransa, Gürcistan, Almanya, Yuanistan, Macaristan, Hindistan, Endonezya, İran, İtalya, Jamaika, Japonya, Ürdün, Kazakistan, Kenya, Kuveyt, Lübnan, Libya, Makedonya, Malezya, Maldivler, Mauritus Adaları, Meksika, Moldova, Fas, KKTC, Filistin, Phuket-Tayland, Portekiz, Rusya Federasyonu, San Marino, Sırbistan, Seyşel Adaları, Singapur, Slovenya, Güney Afrika, Güney Kore, İspanya, Tanzanya, Tayland, Tunus, İngiltere, Ukrayna, Birleşik Arap Emirlikleri, ABD, Özbekistan, Vietnam, Yemen ve Tataristan-Rusya Federasyonu ilginç etkinlik ve gösterileriyle öne çıkan ülkeler olarak yer alıyor. Dans ve folklor gösterileri, yerel sanatçıların el becerileri, şarkılar, türküler ve ülkelerin mutfaklarına özgü lezzetler fuar ziyaretçilerine görsel işitsel bir şölen sundu.

BÜYÜME REKORU KIRDI

İlk iki günü turizm profesyonellerine, son iki günü ise halka da açık olan 2013 EMITT Fuarı’nın, dünya genelinde devam eden ekonomik krize rağmen büyümeye devam ettiğini ifade eden Ekin Fuar Direktörü Hacer Aydın, 2011 yılında bir önceki yıla göre yüzde 10, 2012 yılında ise bir önceki yıla kıyasla yine yüzde 10’un üzerinde büyüyen EMITT Fuarı’nın bölgede bu başarıyı gösteren tek fuar olduğuna vurgu yapıyor.

Son 5 yıldan bu yana EMITT’de kesintisiz olarak süren büyümenin 2013’te de devam ettiğini dile getiren Aydın, ulusal ve uluslararası katılımcı itibariyle ilk gün yine yeni bir katılım rekoru kırdığının altını çiziyor. Aydın, 2013 EMITT Fuarı’nda TÜYAP’ın 11 salonunun tamamının kullanıldığını da sözlerine ekliyor.

GENİŞ SPONSOR DESTEĞİ

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kurumsal sponsorluğunu, Kültür A.Ş.’nin tanıtım sponsorluğunu üstlendiği 2013 EMITT Fuarı’nın resmi hava yolu sponsoru THY, profesyonel ziyaretçi sponsorları tatilsepeti.com ile Karnak Holidays, VIP salon sponsoru BBC World News oldu. Arjantin ise konuk ülke ve ana sponsor olarak 2013 EMITT Fuarı’na büyük katkılar sağladı.

Bu yıl yeni bir katılım rekoru kırması beklenen 2013 EMITT Fuarı’nın gala kokteyli T.C Kültür Turizm Bakanlığı ana sponsorluğu ve Aşkın Koç Production Holiday Medya, İda Consulting, San Bilgisayar ve Besa Müzik katkılarıyla gerçekleştirildi. Fuarın taşıma sponsorluğunu Ergüntur ile Türkkan Turizm ve Taşımacılık üstlenirken, tanıtıma tatilcity.com, teknik düzenlemeye Boer Elektronik, hosted buyer organizasyona Tuareg Tours ve katılımcı desteğiyle KOSGEB fuara destek veren kuruluşlar arasında yer aldı.

DÜNYANIN 5. BÜYÜK FUARI

Dünyada ve Türkiye’de turizmde öne çıkmak isteyen beldeler, kalkınma ajansları, turizm firmaları ve sektör profesyonelleri her yıl EMITT Fuarı’nda düzenli olarak boy gösteriyor. 2013 yılında çok daha geniş katılımla yeni bir rekora imza atmaya hazırlanan EMITT Fuarı’na 2012 yılında dünyanın 62 ülkesi ve Türkiye’nin 150 şehir ve turizm beldesinden katılım gerçekleşmiş, 60.500 m2 fuar alanını 4.500 uluslararası katılımcı, 57.000 profesyonel ve 71.000 tatilci ziyaret etmişti. 2011 yılına kıyasla toplam ziyaretçi sayısında yüzde 12 oranında artış gerçekleşmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir