Damga Çay Makinası Farkı

Damga çay makinası üreticisi Damga Makina 2013 yılında yeni ürünlerle tüketicisiyle buluşmayı hedefliyor.

Tercih edilen marka olmayı hedefleyen Damga Makina, Ar-Ge çalışmaları ve yatırımlarına devam ederek yeni ürünler geliştirmeyi hedefliyor. Firma sahibi ve Genel Müdürü Mehmet Başak, en kısa zamanda yeni ürünlerini müşterileriyle buluşturacaklarını belirtiyor. Başak’la firmanın vizyonu ve ihracat hedeflerini de konu alan bir söyleşi gerçekleştirdik.

Firmanızın geçmişinden kısaca bahsedebilir misiniz?
1998 yılında ortakları ile endüstriyel mutfak ekipmanları alanında imalata basladım. 2006 yılında ortaklarımdan ayrılarak 2007 yılında Damga Makina ve Mutfak Eşyaları san. tic. ltd. sti.’ni kurdum. Şirketimiz toplam 2 bin metrekare alanda Tormak sanayi sitesinde imalatına devam etmektedir. İSTOÇ Toptancılar Çarşısı’nda bulunan mağazadan ürünlerin toptan ve perakende satısı yapılmaktadır.

Damga Makina olarak 2013’te ürün gamınızda yeni ürünler olacak mı? 
Sektörde sürekli gelisim göstererek “tercih edilen” marka olmayı hedefleyen firmamız Ar-Ge çalısmaları ve yatırımlarına devam etmektedir. Yeni ürünlerimiz için de çalısmalarımız devam etmektedir. Ve en kısa zamanda yeni
ürünlerimizi degerli müsterilerimiz ile bulusturacagız.

Müşteri portföyünüzde hangi tip müşteriler var?
Firmamızın müşteri profili oldukça geniş… Ürün her tür kalabalık için çok uygun kullanım sağlıyor. Kısacası çay kültürünün var olduğu her yerde çay makinasına talep var, damga çay makinası ve diğer ürünlerimizle biz de sektörde yerimizi almış bulunmaktayız.

Firmanızın ihracat hedefi var mı? Firmanızın hedeflerinden bahseder misiniz?
Damga Makina olarak ihracatlarımızdan çok memnunuz. Hedefimiz tabii ki daha fazlası… Ürünümüz ISO ve CE kalite belgelerine sahiptir. Aynı zamanda imalatını yaptığımız makinalarımızın Türkak onaylı laboratuvarlarda testleri yapılmıştır. Tabi bu belgeler kalitenin tescili anlamına geldiğinden yurt dışı satışlarımızı da çok kolaylaştırıyor.
Hani bir reklamda alıcı ürünün kalitesini ve garantisini soruyor ve satıcı söyle cevap veriyor: “Garantisi benim abi !” Ama bu isin mizahi tarafı elbette…

Son olarak eklemek istedikleriniz neler?
Damga Makina olarak kaliteli, ekonomik ve garantili ürün yelpazemiz ile değerli müşterilerimize hizmet vermekten gurur duyarız ve sizin nezdinizde bizi tercih ettikleri için bütün müşterilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir