Tamek Ambalajlarına İki Ödül Birden

Tamek, yeni nesil ambalajlarıyla iki ödüle birden layık görüldü.

Türkiye’de ketçap, domates suyu, hazır yemek ve meyve suyu üretimi başta olmak üzere onlarca ilke imza atan Tamek, yeni nesil ambalajlarıyla iki ödüle birden layık görüldü. Tamek, Reçel Serisi’nin kavanoz ve etiket tasarımlarıyla, Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda Altın ve Bronz Ödül’ün sahibi oldu.

Başarı Ödülle Taçlandırıldı

Tamek, Ambalaj Sanayicileri Derneği tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda, Reçel Serisi ile Gıda Ambalajı ve Grafik Tasarım kategorilerinde Altın ve Bronz Ödül’e layık görüldü. 2012 yılında hem gıda hem de içecek kategorilerinde farklılaşan yeni nesil ambalaj tasarımları ile tüketicilerin de beğenisini kazanan Tamek, ambalaj konusundaki başarısını almış olduğu ödüllerle taçlandırdı.

Oya Akman İmzası
Tamek’e, Advice Communications Studio’nun tasarladığı Tamek Reçel Serisi etiket tasarımı Altın Ödül’ü getirirken,
ünlü tasarımcı Oya Akman’ın imzasını taşıyan Tamek Reçel Kavanozu tasarımı ise Bronz Ödül’ü kazandırdı.
Yeni Ürünler Yepyeni Ambalajlarda 2012 yılı içinde vitrine çıkardıkları yeni nesil ambalajlarıyla Tamek marka algısını daha modern bir kimliğe ulaştırdıklarını belirten Tamek Pazarlama Grup Müdürü Cengiz Aksu; “Tamek olarak yenilikçi marka anlayışımızı üretimden tasarıma kadar her alana yayarak, hem raflarda hem de tüketici nezdinde bir adım öne çıkmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu yüzden Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda Altın ve Bronz Ödül’e layık görülmemiz bizim için büyük önem taşıyor. Önümüzdeki dönemde yepyeni ürünlerimizi, özgün ve çarpıcı tasarıma sahip ambalajlarla tüketicimize sunarak fark oluşturmaya devam edeceğiz” dedi. Türk firmaların yurtiçinde ve yurtdışında üretmiş oldukları ve piyasaya sürdükleri ürünle-ile katıldıkları Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nın, WPOWorld
Packaging Organization (Dünya Ambalaj Örgütü) tarafından da akredite edilerek yetkinliği tanındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir