Dünya’nın en iyileri İnoksan’a güveniyor

İnoksan’ın “kazandıran mutfak” vizyonu ile yola çıkıp üretimini yaptığı yüksek teknoloji ürünü fırınlar, işletme sahiplerine olduğu kadar şeflere sunduğu hızlı, tasarruflu ve inovatif çözümleri için tercih ediliyor.

Günümüzde pratikliği kadar verimliliği de ön planda tutan işletmeciler ve şefler için “Kazandıran mutfak” vizyonu ile mutfaklar ve mutfak araçları üreten İnoksan, ürettiği inovatif ürünleri ile yiyecek içecek sektöründe devrim niteliğinde. İnoksan işyeri sahiplerinin ve ustaların ihtiyaçlarını maksimum seviyede karşılarken, sektörün iyileştirilmesi ve gelişmesine ön ayak oluyor.

Doğrudan ısıtma sistemi ile çalışan, pişirme kapasiteleri ve kaliteleri sınırlı, devamlı kontrol gerektiren, homojen pişirmenin mümkün olmadığı, pişirilen ürünlerde hacim ve ağırlık kaybına neden olan klasik fırınlar artık yerini inovatif, tasarruflu, mutfakta verimliliği artıran İnoksan çözümlerine bırakıyor.

Endüstriyel mutfaklar için üretilen konveksiyonlu, buharlı konveksiyonlu ve gazlı (buharlı) kombi fırınlar çok yönlü kullanım kolaylığı ile klasik fırınlara göre önemli avantajlar sağlıyor. Pastacılık sektöründen, hazır yemek sanayine, otel, tatil köylerinden restoranlara kadar mutfaklarda performansları ve klasik yöntemlerin dezavantajlarını ortadan kaldıran özellikleri ile klasik fırınların yerini artık konveksiyonlu ve gazlı kombili fırınlar alıyor.

MUTFAKLARA VE İŞLETMELERE TASARRUF, LEZZET SEVERLERE KALİTE

Konveksiyonel fırınlar; İşletim maliyeti klasik fırınlara göre daha düşük, pasta, pizza, börek, tatlı ve yemek çeşitlerine kadar çok yönlü kullanım kolaylığının yanı sıra zaman, enerji ve pişirilen ürün çeşidine göre yağ kullanımında tasarruf sağlayarak mutfak giderlerini azaltır.

Konveksiyonlu fırınların vitamin ve mineral kaybını en aza indirmesi de bir diğer özelliği. Bu fırınlarda önceden pişirilmiş ve soğutulmuş yiyecekleri yenebilecek sıcaklığa kadar ısıtabildiğiniz gibi, arzu edildiğinde geleneksel yöntemlerle kuru pişirme, nemli pişirme ve buharlı pişirme imkanı sağlıyor. Programlanabilmeleri ve mutfaklarda birçok cihazın fonksiyonunu bir arada gerçekleştirdiği için yatırım ve yer avantajı sağlar.

 

 

KREM KARAMEL VE BAKLAVA PİŞİRMEK BUHAR KONVEKSİYONLU FIRINLARLA ARTIK DAHA KOLAY

Kusursuz müşteri memnuniyetini kendine ilke edinen İnoksan, tüm Pastanecilere kolaylık sağlamak amacıyla Hassas Pişirme ayarı bulunun Buhar Konveksiyonlu Fırınlar da üretiyor.

İnoksan Buhar Konveksiyonlu fırınlarda katmerli börek, talaş böreği ve baklava gibi hassas devir ayarı gerektiren tüm yiyeceklerin pişirilmesinde nem ve ısı kontrolü ile mükemmel sonuç alınmaktadır. En hassas pişirmelerde dahi büyük başarı gösteren 6 kademe sistemi ile krem, karamel ve baklava pişirmek artık çok kolay.

Buharda pişirmede yiyeceklerin çabuk pişirilmesi ve zedelenmemesi en hassas konudur. Buhar Konveksiyonlu Fırında vitamin, mineral ve hatta tuzları kaybetmeden, ekstra malzeme ilave etmeden, besinlerin besin değerleri korunarak kendi lezzetinde pişirilmesi sağlanır. Et, rosto, balık, tavuk, pasta, börek ve sebze yemekleri gibi çok çeşitli besinin pişirilmesini sağlayan Buhar Konveksiyonlu Fırınlar dondurulmuş gıdaları da pişirilmeye hazır hale getirir.

GAZLI KOMBİ (BUHARLI) FIRIN İLE ENERJİ, ZAMAN, MEKAN TASARRUFU

İnoksanın en son ürünü Gazlı Kombi Fırın eski yöntemlerin tüm zorluklarını ve dezavantajlarını ortadan kaldırarak mutfaklarda devrim meydana getiriyor. Her türlü ızgara yemeği kısa sürede ve tam kıvamında lezzetlerle hazırlayabilen İnoksan Gazlı Kombi Fırın, grill ızgaralar ile biftek, balık ve sebzeler üzerinde tipik ızgara deseni oluşturulabiliyor. Derin dondurulmuş yemekleri de hızlı bir şekilde kızartabilen İnoksan Kombi fırın, başında beklemeye gerek kalmadan tüm ızgara yemekleri yapabilmesi ile mutfakta ustaların zamanı iyi kullanıp, farklı işlere konsantre olmalarını sağlıyor. Özel aparatları sayesinde, çevirmeye gerek kalmadan etlerin alt kısmı da mükemmel bir şekilde kızartabilen Kombi fırın ile doğru fan devri ve nem oranı ayarladığında istenilen kalitede hamur işlerini hazırlamak mümkün. Geleneksel pişirme yöntemlerine göre pişirme süresini pişirilecek yemeğe göre yüzde 50’ye kadar kısaltabiliyor.

Yemeklerde kalite kaybına yol açan banket yöntemine de farklı bir boyut getiren İnoksan Kombi fırın ile yemekleri sıcak tutma yöntemi tarihe karışıyor. Banket sistemi sayesinde stresten uzak çalışma sunan kombi fırınlar ile ustalar sunuma zaman ayırırken, lezzetler tek düğmeyle tazeliğini koruyor.

HEM KONVEKSİYONLU, HEM BUHAR KONVEKSİYONLU

İnoksan, konveksiyonlu ve buhar konveksiyonlu olmak üzere iki tip fırın üretmektedir. Konveksiyonlu fırınlar gazlı ve elektrikli, buhar konveksiyonlu fırınlar ise elektrikli olarak üretilmektedir. Elektrikli konveksiyonlu fırınların 1/1 gastronom ölçülerinde 6, 10, 20ve 40, buharlı konveksiyonlu fırınlar 6, 10 ve 20, gazlı konveksiyonlu fırınların ise 20 ve 40 tepsilik modelleri bulunur.

İnoksan konveksiyonlu fırınların tüm yüzeyleri AISI 304 Cr- Ni paslanmaz çeliktir. Elektrikli modellerde çift yönde dönebilen özel motor sayesinde daha homojen pişme sağlanır. Pişirme sıcaklığı ve süresi dijital kontrol panelinden kolayca ayarlanır. Fırın kapısını açmadan görsel kontrol sağlayan iç aydınlatma vardır. Dijital kontrol panelinde tek tuşla hızlı soğutma yapılabilir. Kapılarda ısıya dayanıklı çift cam kullanılmıştır ve kolayca temizlenebilmektedir. Fırın kapı kolu iki kademede açılarak sıcak havadan kullanıcının zarar görmesini engeller.

Buharlı konveksiyonlu modelde ek olarak; çalışma sistemi tam otomatik elektronik kontrollüdür. % 100 konveksiyonlu ve buharlı pişirmenin yanında %75- 25, %50-50 ve %25- 75 oranlarında konveksiyon ve buharlı pişirme imkanına da sahiptir. Ayrıca hassas pişirmeye yönelik ürünler için 6 devirli fan ayar hızı vardır. 10 program hafızalı kontrol paneli hızlı ve verimli kullanım imkanı sağlar.

İnoksan konveksiyonlu fırınları yüksek emniyet standartlarına sahiptir. Fan arızası durumunda bütün devreyi kesen termik koruyucu mevcuttur. Fırın içi sıcaklığının 300C yi geçmesi durumunda devreye giren limit termostat vardır. Gazlı modellerde ise alev emniyet sistemli, otomatik ateşleme tertibatlı ve pilot alevli gaz valfiile güvenli kullanım sağlanmıştır.

İnoksan Türkiye genelinde 70 noktadaki yaygın servis ağı ile müşterilerine satış sonrası hizmet vermektedir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir