Elita Gıda istihdamını en çok arttıran üçüncü şirket oldu

Yaklaşık 350 çalışanın istihdam edildiği Sunar Grup şirketlerinden Elita Gıda, Capital 500 araştırmasına göre, istihdamını en çok artıran 3. Şirket olarak ödüle layık görüldü.

Yaklaşık 40 yıldır Çukurova’nın bereketini dünya mutfağına ulaştıran Sunar Grup, sözleşmeli tarım modeliyle Muş’ta 50 bin dönüm üzerine ekili ayçiçeğinin hasadını yaptı. Ekim ayında Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın açılışını yaptığı yeni tesisinde Muş’ta yetiştirilen ayçiçeklerinden elde edilen ilk özel seri ayçiçek yağını üretti. Yatırım sürecinde Sunar Grup bünyesindeki Elita Gıda, sadece Muş çiftçisine iş imkanı sağlamakla kalmadı, Adana’daki tesislerinde de çok sayıda beyaz ve mavi yaka personeli yeni yatırımı için istihdam etti.

Tüm bu çalışmalar sonucunda Elita Gıda, Capital 500 araştırmasına göre istihdamını en çok artıran 3. Şirket oldu. İstanbul, Conrad Otel’de 5 Aralık gecesi düzenlenen ödül törenine, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin yönetim kurulu başkanları katıldı. Kısa zamanda büyük dönüşüm sağlayarak başarılı olan şirketlere verilen ödülü almak için Sunar Grup adına törene grubun Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Hüseyin Çomu katıldı. 15 yıldır bu ödülü vererek şirketleri onurlandıran ve teşvik eden Capital’in ilk 500 araştırmasına göre istihdamını en çok artıran şirket Enerjisa, ikinci şirket ise Oltasan oldu.

Çukurova başta olmak üzere çiftçisinden, nakliyatçısına; gübre üreticisinden tüccarına binlerce kişiye dolaylı istihdam sağlayan Elita Gıda bünyesinde yaklaşık 350 kişi çalışıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir