Emirates’in ilk yolcu uçuşu bugün başlıyor

Emirates uçuşlarını askıya almasından sonra ilk yolcu uçuşlarını duyurdu. 6 Nisan’dan itibaren bazı varış noktalarına yapılacak BAE kalkışlı yolcu uçuşları için izinler alındı. İlk uçuşlar Dubai’den Londra Heathrow, Frankfurt, Paris, Zürih ve Brüksel’e yapılacak. Bu varış noktalarında ve dünya genelindeki diğer noktalarda katı giriş kısıtlamaları uygulanmaya devam ederken, yolculara seyahat öncesinde bu kısıtlamaları kontrol etmeleri tavsiye ediliyor. Müşterilerinin ve kabin ekibinin güvenliği ve sağlığı Emirates’in en önemli öncelikleri arasındaki yerini koruyor.

Belli başlı seferlerle yolcu taşımak için izinlerini tamamlayan Emirates, 6 Nisan Pazartesi (bugün) gününden itibaren geçerli olmak üzere, ilk uçuşlar Dubai’den Londra Heathrow, Frankfurt, Paris, Zürih ve Brüksel’e yapılacak olup Londra Heathrow’a haftada 4 sefer ve diğer şehirlere haftada 3 sefer düzenleyecek. Dubai Uluslararası Havalimanı Terminal 2’den gerçekleşecek olan bu uçuşlar, sadece BAE’den giden yolcuları taşıyacak. Emirates ayrıca temel ürünlerin sevkiyatıyla ticareti ve toplulukları desteklemek üzere her iki yönde alt güvertede yük taşımacılığı gerçekleştirecek.

Emirates Havayolu ve Grubu Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Sheikh Ahmed bin Saeed Al Maktoum şu açıklamalarda bulundu: “Her ne kadar varış ülkelerinin koyduğu giriş şartlarını karşılayan yolcularla sınırlı olsa da, bu ilk yolcu hizmetleri, ülkelerine ve ailelerine geri dönmek isteyen müşterilerimiz tarafından memnuniyetle karşılanacak. Uçuşlarımızın sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için verdikleri destekten ötürü BAE devletine ve tüm ortaklarımıza teşekkür ediyoruz. Mümkün olan en kısa sürede operasyonlarımızın tamamını devam ettirmeyi ümit ederken, COVID-19 salgınıyla mücadele eden çok sayıda şehrin karşılaştığı zorlukların farkındayız. Uçuş ağımız yalnızca seyahat kısıtlamalarının azaltılmasıyla eski haline dönebilecek olup, en güncel gelişmelerle ilgili tüm otoritelerle yakın temasımızı sürdürüyoruz. Hizmetlerimizi devam ettirmek için attığımız her adımda, kabin ekibimiz ve müşterilerimizin güvenliğini ve sağlığını göz önünde bulundurarak otoritelerle yakın temas halinde çalışıyoruz. Durumu sürekli gözden geçiriyoruz ve mümkün olduğunda ilave hizmetlerle ilgili anında açıklama yapacağız.

Uçuşları Boeing 777-300ER uçaklarla gerçekleştirecek

Emirates bu rotalarda seferlerini Business ve Ekonomi sınıfı koltuklardan oluşan Boeing 777-300ER uçaklarla gerçekleştirecek. Uygun yolcular uçuşları için www.emirates.com adresinden rezervasyon yaptırabilirler. Bu varış noktalarında seyahat kısıtlamaları geçerli olup yolcuların uçuşlarından önce kesinlikle giriş kriterlerini kontrol etmesi tavsiye edilmektedir. Sağlık ve güvenlik gerekçeleriyle, Emirates bu uçuşlarda değiştirilmiş bir uçak içi hizmet programı sunacaktır. Dergi ve diğer basılı okuma materyalleri sunulmayacak olup yemek ve içecek servisi devam edecek ancak yemek servisi sırasında teması azaltmak için ambalaj ve sunumda değişiklikler yapılacaktır. Emirates’in Lounge ve Şoförlü Araç hizmetleri de bu süre boyunca geçici olarak askıya alınacaktır. Tüm Emirates uçakları, her bir sefer sonrası Dubai’de gelişmiş temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinden geçecektir.

#emirates #havayolları #uçuş #turizm #seyahat #coronavirüs #covis19

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir