İnoksan mutfağıyla Kapadokya’da yemek şöleni

Göreme Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen 11’inci Kapadokya Geleneksel Yemek Festivali, endüstriyel mutfak devi İnoksan’ın mutfak sponsorluğunda 7 Ekim Pazar günü gerçekleştirildi.

Türk endüstriyel mutfak sektörünün öncüsü İnoksan, 11. kez gerçekleştirilen ismi Türk Patent Enstitüsünden tescilli 11’inci Kapadokya Geleneksel Yemek Festivali kapsamında tüm festivale katılan meslek okullarına, üniversite öğrencilerine ve ev hanımlarına kurduğu mutfak ve sağladığı ekipmanlar ile yeteneklerini göstermeleri adına destek oldu.

Nevşehir Üniversitesi, Türkiye Aşçılar Federasyonu, Kapadokya Meslek Yüksek Okulu ve Kapadokya Aşçılar Derneği’nin işbirliğinde düzenlenen festival boyunca çeşitli etkinliklerin de gerçekleştirildiği alanda, katılımcılar aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirme imkanı bulurken, geleneksel lezzetlerden tatma fırsatını da yakaladılar.

Her yıl düzenlenen konseptten daha da farklı olarak düzenlenen bu yılki festivalde katılımcılara yemek sınırlaması getirilmedi. Önceki yıllarda düzenleme kurulu tarafından belirlenen yemeklerin yarıştığı festivalde katılımcılar istedikleri alanda istedikleri yemeği yapma imkanı buldu. Yarışmada dereceye girenlere para ödülü verildi.

Genel içinde yayınlandı olarak etiketlendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir