Kış ayının vazgeçilmez tatlısı: Ayva Tatlısı

Geleneksel lezzetleri modern bakış açısıyla buluşturan Tatlıcı Tombak’ın özel olarak ürettiği süt kokulu kaymakla servis edilen ayva tatlısı bu kışın en özel lezzetlerinden olacak.

Osmanlı mutfağının vazgeçilmez lezzetlerinden olan meyve tatlıları, baş döndürücü hafifliği ve unutulmaz lezzetiyle sofralara dönüyor. Kış aylarıyla birlikte artan tatlı tüketimi için hafif bir alternatif olan geleneksel lezzetleri modern bir bakış açısıyla sunan Tatlıcı Tombak’ın ayva tatlısı, kaymak ile taçlanarak hem göze hem damağa hitap ediyor.

Ağızda kolayca ezilen yumuşacık dokusu, enfes şerbeti ve aklınızı başınızdan alacak süt kokulu kaymağı ile vazgeçemeyeceğiniz, Tatlıcı Tombak’ın ayva tatlısı mevsim meyveleri kullanılarak hazırlanıyor.

Sanki evde yapılmış gibi en doğal malzemeler kullanılarak tatlı severlere sunulan ayva tatlısı, Tatlıcı Tombak ustalarının marifetli elleri ile lezzet serüvenini bir üst noktaya taşıyor. Her aşamasında yüzde yüz doğal malzemelerin kullanıldığı ayva tatlıları şerbetine dolgun kıvamını veren doğal şeker ile hazırlanıyor. Tatlıcı Tombak tarafından geliştirilen özel kaymağı ise, süt ve irmiğin mükemmel birleşimini yansıttığı gibi geleneksel kaymağa göre uzun ömürlü oluşu ile de tazeliğini uzun süre koruyor.

Genel içinde yayınlandı olarak etiketlendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir