Filmlerde “Sesli Betimleme” Hizmeti Sunan İlk Havayolu Şirketi Emirates

İnsanlar ile mekanları birbirine bağlayan Emirates, dijital geniş ekrana sahip uçak içi eğlence sistemi ice’da görme engelli yolcuları için yeni bir hizmet sunuyor. Emirates, filmlerde sunduğu sesli betimleme sistemiyle sektörde yeni standartlar belirlemeye devam ediyor.

Emirates’in bilgi, iletişim ve eğlenceyi kapsayan uçak içi eğlence sistemi ice kısa süre önce Dünya Havayolları Ödülü Skytrax tarafından “Dünyanın En İyi Uçak İçi Eğlence Sistemi” ödülüne layık görülerek bu ödülü üst üste 10 yıl kazanan havayolu şirketi oldu.

Emirates’in uçak içi eğlence sistemi ice’da Karlar Ülkesi, Mr. Banks, Arabalar 2, Canavarlar Üniversitesi, Marvel’dan Yenilmezler, Oyuncak Hikayesi 3 ve 4, Karayip Korsanları dahil olmak üzere Walt Disney Stüdyoları’nın 16 filmi için Sesli Betimleme olanağı bulunuyor. Sinema ve televizyonda daha sık kullanılmaya başlanan Sesli Betimleme, filmin normal sesleri ve diyaloglar arasındaki boşluklarda sahneyi betimleyen anlatımlardan oluşuyor.

Emirates ayrıca 2007 yılında uçak içi eğlence sisteminde işitme engelli yolcularına yönelik altyazı teknolojisini sunmak üzere Walt Disney Stüdyoları’yla çalışmaya başlayan ilk havayolu şirketi. Altyazılarda aktörlerin konuşmalarının yanı sıra işitme engellilere yönelik filmdeki ses efektlerini de içeriyor. Ağustos ayından itibaren Emirates’in ice dijital geniş ekranında 50 film için İşitme Engelli yolcularına yönelik altyazı hizmeti sunuluyor.

Emirates Kurumsal İletişim Ürünleri, Yayımlar, Dijital ve Etkinlikler Başkan Yardımcısı Patrick Brannelly konuyla ilgili, “Müşterilerimiz için eğlencenin erişilebilir hale getirilmesi bizim için büyük önem taşıyor. Bizi en çok memnun eden şey, sürekli olarak tatmin edici yeniliklerle mükemmel bir müşteri deneyimi sunmak. İleride uçak içi eğlence sistemimize sesli betimleme özelliği bulunan daha fazla içerik eklemek istiyoruz, böylece görme engelli yolcularımız bizimle uçarken daha da fazla içeriğe erişim sağlayarak keyifli bir uçuş deneyimi yaşayabilecekler” dedi.

Emirates’in ödüllü uçak içi eğlence sistemi ice, dünya genelinden 400’ün üzerinde film,  TV programı ve klasikten moderne çok sayıda müzik ile 1.800’ün üzerinde eğlence kanalı sunuyor. Emirates’in A380 ve Boeing 777 uçağında seyahat eden first class yolcuları 27 inç, business class yolcuları 20 inç ve ekonomi sınıfı yolcuları 12 inç boyutunda HD çözünürlüklü ice dijital ekranla eğlencenin tadını çıkartıyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir