FT Lotus Thermal Trademark Collection by Wyndham kapılarını açtı

Dünyanın franchise veren en büyük otel zinciri olan Wyndham Hotels & Resorts, İzmir’deki yeni otelini Menemen’de açtı. 101 oda olarak tasarlanan otel, şu an 41 odasıyla misafir ağırlıyor. Geri kalan 60 odanın ise 2025 yılı sonuna kadar faaliyete geçmesi planlanıyor.

FT Lotus Thermal Trademark Collection by Wyndham’ın açılışına, Kültür ve Turizm Bakanı’nın eşi Pervin Ersoy, Menemen Kaymakamı Fatih Yılmaz, Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan, Keremcem Dürük-Sena Seçen, Özge Özacar, İlker-Dilay Aksum, Aslıhan Hünel-Savaş Yurtsever, Meyra Ilıcak, Özgür Özgülgün, Büşra Pekin, Bilge Kuru gibi ünlü isimler ve seçkin davetliler katıldı.

Ayhan Turan: “Geçmişin izinden gittik”

Arazisinde yaptırdığı incelemeler sonucunda termal su bulduklarını açıklayan otel sahibi iş insanı Ayhan Turan, “Tarihin çok eski dönemlerinde burada yer altı ve termal su kaynaklarının mineral bakımından çok zengin olduğunu öğrendik. Bölgedeki arazimizde yaptırdığımız araştırmalar sonucunda 1,250 metre derinlikte 49 derecelik termal su ortaya çıktı. Arazideki incelememizin neticesi de bizleri çok heyecanlandırdı. Menemen’de keşfettiğimiz termal suyu Türkiye’nin dört bir yanındaki vatandaşlarımızla ve yerli yabancı ziyaretçilerle buluşturabilmek adına bu yatırımı yaptık. Termal suyun doğal gücünü ve şifasını kalite ve konforla birleştirebilmek için de FT Lotus Thermal Trademark Collection by Wyndham projesini hayata geçirdik. Bundan dolayı çok mutluyuz ve attığımız bu önemli adımın insanların fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak daha iyi hissetmelerine yardımcı olacağını umuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Havalimanına 61 kilometre mesafede

FT Lotus Thermal Trademark Collection by Wyndham, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na 61 kilometre uzaklıkta, Menemen’de dinamik bir noktada konumlanmış durumda. 41 modern ve konforlu odası bulunuyor. Misafirlere termal su kaynağı, geniş bir spa ve wellness merkezi, fitness alanı ve çeşitli restoran seçenekleri sunulmakta. Ayrıca toplantı ve etkinlik salonları, düğün ve özel organizasyonlar için zeytin ağaçlarıyla kaplı geniş yeşil alanları bulunmakta. A la carte restoranı ve kahvaltı salonunda, özenle hazırlanmış yemekler sunarak misafirlerine keyifli bir gastronomi deneyimi yaşatmayı hedefliyor.

101 oda hedefleniyor, şu an 41’i açık

Menemen İzban metro istasyonuna olan yakınlığı, kurumsal şirketlerin doğa içinde huzurlu toplantılar yapabilmesi ve detoks kamplarına yönelik organizasyonlara uygun nitelikte olması da otelin öne çıkan özelliklerinden. 101 oda olarak planlanan otelin, ilk etapta 41 odası açılmış olup, 2025 yılı sonuna kadar geri kalan 60 odanın da faaliyete geçeceği belirtildi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir