Gazella ile Madagaskar Hayali Gerçek Oluyor!

15 Şubat tarihinde başlayan “Gazella ile 3 Kıta Bir Blogger” yarışması sona erdi. Jüri oylaması sonunda birinci seçilen Ebru Durupınar hayallerindeki tatili yaşamaya Madagaskar’a gidiyor.  Rüya tatilinde farklı kabilelerin arasında gezen, 1000 yıllık Baobab ağaçlarının arasında dolaşan ve Hint Okyanusu’nun kıyısında ruhunu arındıran Ebru Durupınar, şimdi hayallerini gerçeğe dönüştürüyor!

Gazella Turizm tarafından blog yazarlarını düşlerindeki yerlere götürmek amacıyla düzenlenen “Gazella ile 3 Kıta Bir Blogger” yarışması sona erdi. Her aşaması yoğun ilgi gören yarışmaya bloglarında Türkiye veya başka bir ülkeye ait toplam üç adet gezi yazısı bulunan kişiler Gazella Facebook sayfası üzerinden katılmıştı. Son aşamada yapılan jüri oylaması sonucunda birinci Ebru Durupınar (http://www.ebrudurupinar.com/ındex.php?option=com_content&view=article&id=143&İtemid=106), ikinci Mustafa Özdemir (http://ozdemirmusta.blogspot.com/2012/03/seyahat-plan-gazella-ile-mustaf…) ve üçüncü olarak Serkan Söğüt (http://www.ruzgarinizinde.com/aklimdakiler/gazella-ile-güney-afrika-turu-garden-route-route-62/) seçildi.

Ebru Durupınar’ın uçağa biniş anından son dakikasına kadar bütün detaylarıyla anlattığı Madagaskar yazısı jüri tarafından birinci seçildi.

Durupınar’ın yazısı Merina kabilesinin bulunduğu Behenjy kasabasındaki maceralarını, Malagazi kabilelerini ziyaretlerini, 200 kilometrelik bir yolculuktan sonra 1000 yıllık Baobab ağaçlarıyla karşılaşmasını, Hint Okyanusu’nda vakit geçirmesini, doğal ortamlarında lemurlara dokunmasını ve yaşadığı bütün “ilk” deneyimlerindeki heyecanını anlatıyor.

Bu yazı sayesinde Ebru Durupınar, Madagaskar’a gidiş-dönüş uçak bileti ve günlük 100 avroluk harcırah tutarı kazandığı gibi pasaport hariç bütün masrafları Gazella tarafından karşılanarak hayallerini gercekleştirmeye gidiyor. Yarışmada ikinci seçilen Mustafa Özdemir, St.Petersburg, Amsterdam, Prag, Roma, Beyrut veya Atina şehirlerinden birine gidiş-dönüş uçak bileti ile 4 yıldızlı bir otelde 3 gün konaklama fırsatının sahibi oldu. Yarışmanın üçüncü finalisti olan Serkan Söğüt ise Letoonia tatil köyünden Eylül veya Ekim ayında herhangi bir Perşembe-Pazar konaklama ödülü kazandı.

Birbirinden etkileyici yazıların yarıştığı yarışmanın son aşamasında, jüri üyeleri karar vermekte güçlük çektiler. Jüri üyeleri arasında oldukça deneyimli isimler bulunuyordu: Şaşırmak İçin Görmeniz Gereken 55 Yer kitabının yazarı ile şimdigezelim.com blogunun sahibi Başar Kurtbayram, özlem-pansiyon.blogspot.com blogunun sahibi Özlem Yücel, Milliyet Cadde Haber Müdürü Menderes Özel, Letoonia Yönetim Kurulu Üyesi Velit Gazel, Gazella Outgoing Müdürü Kaan Saf ve Marjinal Porter Novelli Genel Koordinatörü Leylan Yener.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir