Geleneksel lezzet, geleneksel tasarımlarla buluşuyor

Osmanlı’nın göz alıcı tasarımları ve görkemli motifleri gündelik hayatımıza geri dönüyor. Geleneksel keyfimiz Türk kahvesi de bu “geleneksele dönüş” trendiyle biçim değiştiriyor.  

Porselensepeti.com geleneksel motiflerin gündelik hayatımızdaki yükselişine paralel olarak Osmanlı tonları ve biçimleriyle tasarlanmış fincan setlerini Türk kahvesi tutkunlarıyla buluşturuyor. Modernle gelenekselin zarif kombinasyonları olarak ortaya çıkan fincan setleri kahve keyfimize ekstra keyif katıyor.

Osmanlı’nın göz alıcı kaftanlarının modern tasarıma sahip kahve fincanlarına nakşedildiği Kaftan kahve seti, hem tasarımı hem de renkleriyle göz dolduruyor. Kahve fincanları, fincan tabakları ve su bardaklarından oluşan 18 parçalık set,  Osmanlı ihtişamını evlerimize getiriyor.

Zarif tasarımıyla dikkat çeken Armine kahve seti, mor rengin üzerine nakşedilmiş yaldızlı işlemelerle öne çıkıyor. 1 adet kristal su bardağının yanı sıra el yapımı kahve fincanı ve tabağından oluşan set, kahve geleneğinin asaletini ortaya koyuyor.

Modern bir formda dizayn edilmiş Kavuk Turkuaz kahve fincanı ise,  turkuaz renk üzerine işlenmiş yaldızlı desenleriyle gündelik kahve keyfimizde ihtişamlı bir geçmişin anılarını yaşatıyor.

Geçmişin izleriyle modern motiflerin buluştuğu bu tasarımlar ve daha fazlası porselensepeti.com’un sanal raflarında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir