Şöhretini yöresine sığdıramayan ‘Tekirdağ Köftesi’

‘’Gerçek’’ Tekirdağ Köftesi ihtişamlı sunumuyla 1953’ten beri Özcanlar Köfte’de hayranlarıyla buluşuyor.

Yöresel lezzetler yöre isimleriyle anılırlar. Bazen o yöresel lezzetler şöhretini yöresine sığdıramayıp yurda hatta dünyaya açılır. Tekirdağ Köftesi de şöhretini yöresine sığdıramayan lezzetlerden. Öyle ki, Tekirdağ Köftesi de, 1950’lerden bu yana, Özcanlar adıyla anılıyor. Dana eti, ekmek, tuz, soğan, sarımsak, kimyon ve karabiberin gizemli uyumuyla oluşan ‘’gerçek’’ Tekirdağ Köftesi, yıllardır aynı reçeteyle Özcanlar Köfte’de müdavimlerine sunuluyor.

Özcanlar Köfte, elma dilim patates, közlenmiş biber ve Tekirdağ Köftesi’nin olmazsa olmazı kırmızı biber sosuyla da ihtişamlı bir görüntü oluşturuyor. Bu eşsiz lezzet için; bilenler ya da methini duyanlar, yeri geldiğinde kilometrelerce yol giderek Özcanlar Köftecisi’ne geliyor. Tekirdağ Köftesi’nden sonra tatlısız duramayanlara aslına sadık olarak yapılan peynir helvası ve Hayrabolu tatlısı da fark arayanlar için bir fırsat oluşturuyor.

2012 zincir restoranlar kategorisi Türkiye’nin en güvenilir markası ödülünü alan, En iyi köfteciler listesinde ilk 10’da ve Türkiye’nin 100 Tarihi Lokantası Kitabı’nda yer alan Özcanlar Köfte misafirlerine hizmetinin kalitesini açıkça göz önüne seriyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir