Genişlemiş pazar ağını güçlü Ar-Ge ekosistemine borçlu: Kristal Endüstriyel

Kristal Endüstriyel, endüstriyel mutfak serüveninde 26. yılını geride bırakarak, Ar-Ge Merkezi ekibi ile küresel trendleri takip etmeye devam ediyor. Katma değeri yüksek ürün odaklı bir inovasyon stratejisi belirleyen şirket, 5 kıtada 85’den fazla ülkeye sunduğu genişlemiş pazar ağını Ar-Ge ekosistemini kuvvetlendirmesine borçlu.

Kristal Endüstriyel Genel Müdürü Ramazan Kaynakçı, “Sürdürülebilir büyümenin arkasındaki itici güç, Ar-Ge ve Ür-Ge faaliyetlerine yapılan yatırımlardır. Şu unutulmamalıdır ki, inovasyon yatırımlarının geri dönüş süreleri uzun solukludur. Biz 2016 yılında temellerini attığımız Ar-Ge merkezimizde yenilikçi ürünleri, pazar ihtiyaçlarını ve beklentilerini tespit ederek müşterilerimizin beğenilerine sunmaktayız. Bu konudaki çalışmalarımıza, mevcut ekibimize alanında uzman kişileri de ekleyip ve yatırımlarımızı arttırarak son hızla devam etmekteyiz.” diye belirtti.

Expert Kombi Fırın

Ürün grupları içerisinde açık büfeler, pişiriciler, konveksiyonlu fırınlar, pastane fırınları, taş tabanlı fırınlar ve kombi fırınlar, yatay ve dikey tip soğutucular, et kurutma ve ankastre teşhir üniteleri, soğuk odalar, pasta ve şarap teşhir dolapları, et doğrama makineleri, konveyörlü, giyotin tipi, tezgah altı, bardak yıkama tipi bulaşık yıkama makineleri ve dondurma makine ve ekipmanları olmak üzere bir otelin müşterilerine endüstriyel mutfak sektörü ile ilgili hizmet vermek için ihtiyaç duyabileceği her türlü makine ve ekipmanı barındıran Kristal Endüstriyel,  sahip olduğu bu ürün çeşitliliğine, katma değeri yüksek yeni ürünleri eklemek için Ar-Ge merkezi öncülüğünde çalışmalarını sürdürüyor.

Konveyörlü Bulaşık Makinesi

Geleceği bugünden tasarlamayı hedefliyor

Yenilikçi trendleri anlayıp geleceği bugünden tasarlamayı hedefleyen Kristal Endüstriyel, farklı meslek gruplarından multidisipliner çalışmayı içselleştirmiş çalışanları, Ar-Ge merkezi çatısı altında bir araya getirmiş durumda. Şirketin temel değerlerinde yer alan “Müşteri Memnuniyeti” hedef kavramı ile müşteri geri bildirimlerini sistematik olarak değerlendirilerek, mutfakların ihtiyaçlarına uygun teknolojileri geliştiriyor.

Dijital dönüşümün adreslerinden biri olan Kristal Endüstriyel, makine ve ekipmanları üzerine uyguladığı IOT (Internet of Things – Nesnelerin İnterneti) teknolojisi sayesinde makineler ile internet ortamında haberleşebiliyor. “İnternet üzerinden parametreleri kontrol edilen makinelerin süreçleri daha arıza gerçekleşmeden önlenmekte ve müşterilerin ihtiyaçlarına uzaktan erişim ile çözümler bulunmaktadır. Bu sayede şirket ürün ve hizmetlerini daha da akıllı hale getirirken sensör teknolojileri, uzaktan erişim protokolleri, ileri veri analitiği ve siber güvenlik algoritmaları alanlarında gerçekleştirdiği Ar-Ge faaliyetlerini, ürünlerin performansının daha tasarım aşamasında bilgisayar ortamında hesaplanmasını olanaklı kılan bileşen bazlı modelleme ve ileri analiz yöntemleri ile birleştiriyor.

Hamur Bekletme ve Mayalandırma Dolabı
(Retarder Prover)

Kristal Endüstriyel, geliştirdiği yeni teknolojilere yaptıkları yatırımları koruma altına almakta kararlı görünüyor. Firmaya ait özgün buluşlar patent, faydalı model ve endüstriyel tasarım tescilleri kapsamında koruma altına alınmakta. Üniversite Sanayi iş birliği kapsamında Akdeniz Üniversitesi Makine Mühendisliği ile protokol imzalayan şirket, soğutucu gruplarında enerji verimliliğini artırma projesinde destek alıyor.

Aqua Dondurma Teşhir

2023 vizyonunda enerji verimliliği ve çevre var

Kristal Endüstriyel’in 2023 vizyonu, Avrupa Birliği; enerji verimliliği ve çevre konulu unsurları göz önüne alarak, atılan adımlar sayesinde hem soğutma gruplarının verimliliği hem de endüstriyel makinelerde ısı ve enerji geri kazanımı gibi konuları ön plana çıkaran projelere başlamış durumda.

#kristalendüstriyel #ramazankaynakçı #endüstriyelmutfak #inovasyon #arge #yatırım #horeca #2023

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir