Gerçek bir “Mezra”

Yalıkavak’ta kapılarını açan Mezra, Bodrum köylerinde yaşanan doğal ve organik hayatı modernize ederek gastronomi dünyasında yeni bir dönem başlattı…Tarlaları, ahırları, köy çeşmesi ve çardaklarıyla adeta küçük bir köyden farksız olan Mezra, misafirlerine huzur dolu bir ortam sunuyor. Tarladan toplanan sebze meyveler, keçilerin sütünden yapılan peynir çeşitleri ve organik tavukların yumurtaları ile hazırlanan köy kahvaltısı oldukça iddialı ve göz doyurucu. Bahçede gezen tavuklardan, etrafınızı çevreleyen ağaçlara kadar misafirlerini doğa ile bir araya getiren mekanda, ağılda yer alan koyunları, keçileri, yeni doğmuş oğlakları ellerinizle besleyebiliyorsunuz.

Orijinaline sadık yöresel reçeteler

Yerli ve yöresel yemeklerin orjinal reçetelerine sadık kalarak özgün dokunuşlarla büyüleyici bir ambiyansta lezzet tutkunlarına sunan mekanda Kos Adası’ndan temin edilen ürünlerle eski gelenek göreneklere atıfta bulunuluyor.

Mezra’da odun ateşinde pişen el açımı gözleme ve börekler ön plana çıkıyor. Özellikle kabaklı böreği yemeyi ihmal etmeyin.

İmza lezzeti, keşkek

Restoran, 180 kişi kapasiteli olmasına rağmen hizmet kalitesi için gruplara ayrılıyor. Bahçenin ortasında bulunan tandır kuyusunda pişen etler ve bakır kazanlarda dövülen keşkek Mezra’nın imza lezzetleri arasında yer alıyor. Mezra Yalıkavak, sürdürülebilirlik ilkesine önem veren ve organik beslenmeyi teşvik eden bir proje olarak doğal yaşamın önemini vurguluyor. Her şeyin el emeği olduğu ve tamamıyla organik ürünleri misafirlerine sunan mekan, kısa zamanda sağlıklı beslenmeden ödün vermek istemeyenlerin ortak buluşma noktası oldu.

#mezra #mezrayalıkavak #bodrum #yenimekan #yenirestoran #sürdürülebilirrestoran #gastronomi #gastronomiturizmi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir