Gerçek İtalyan lezzetleri Barilla ile sofranızda

Dünyanın bir numaralı makarna markası Barilla, kısa bir süre önce Rubbiano’da açtığı yeni sos fabrikasında ürettiği ve gerçek Parma domatesi ve fesleğenini kullandığı enfes soslarıyla İtalyan mutfağının en özel lezzetlerini Türk sofralarına taşıyor.

Barilla sosları Parma domatesi ve fesleğeninden hiçbir katkı maddesi kullanılmadan üretiliyor.

Barilla Rubbiano sos fabrikasının açılışı İtalya Başbakanı Mario Monti yaptı. Fotoğrafta Barilla Yönetim Kurulu Başkanı Guido Barilla ile birlikte görülüyor.

İtalyan mutfağının Türkiye’deki en önemli temsilcisi ve Akdeniz tipi beslenmenin öncüsü Barilla, yenilikçi ve farklı ürünleriyle tüketicilerle buluşmak için yatırımlarını sürdürüyor. 8 Ekim’de Parma’da düzenlenen törenle İtalya Başbakanı Mario Monti tarafından resmi açılışı gerçekleştirilen Rubbiano Sos Fabrikası ile Barilla, mutfak zevki ve gelenekleriyle tanınan Parma’daki “Gıda Vadisi”nin leziz domatesleri ve mis kokulu taptaze fesleğenlerini makarna severler için benzersiz soslara dönüştürüyor.

İTALYAN MUTFAĞININ EN ÖNEMLİ ÖZELLİĞİ HERŞEY TAZEYKEN KULLANILIYOR

İçeriğinde hiçbir katkı maddesi bulunmaksızın, “İtalya’nın en büyük mutfağında” üretilen bu soslar yüzde yüz İtalyan ve yüzde yüz doğal. Fabrikanın 15 bin metrekarelik kapalı alanında üretilen sosların en önemli özelliği kullanılan malzemelerin tazeliği ve lezzeti. İtalyan tariflerinin en önemli malzemeleri olan domates ve fesleğenler tamamen yöreden temin ediliyor ve tazeyken kullanılıyor. Öyle ki, soslarda kullanılan bu iki temel ürün yetiştirildikleri tarladan yüksek teknolojinin son örneği olan bu fabrikaya birkaç saat içinde ulaşabiliyor. Böylece daldaki tazeliklerini ve lezzetlerini kaybetmeden mükemmel bir tarif olarak sofralara ulaşabiliyorlar..

 ÇEVRE DOSTU TEKNOLOJİLER KULLANILIYOR

Dünya makarna pazarında lider konumda olan Barilla’nın, makarnanın anavatanı İtalya’nın Parma kentinde Barilla mühendislerinin tasarımları ve en gelişmiş teknolojilerin kullanımıyla üretime geçen bu en yeni tesisinde tamamen çevre dostu teknolojiler kullanılıyor. Su tüketiminin yarı yarıya, karbon salınımının da %32 oranında azaltıldığı tesisin şu anki kapasitesi yıllık 35 bin ton. Fabrika tam kapasiteye ulaştığında yıllık 60 bin ton sos üretebilecek.

Genel içinde yayınlandı olarak etiketlendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir