Gıda devi Sunar Grup, dünyanın en büyük gıda fuarındaydı

Türkiye’nin en hızlı büyüyen gıda devi Sunar Grup, Paris’te düzenlenen dünyanın en büyük gıda fuarı SIAL Global Food Marketplace  2012’de dünya devleriyle buluştu.

Gıda sektörünün en prestijli fuarlarından biri olarak kabul edilen SIAL Global Food’da geniş ürün portföyünü tanıtan Sunar Grup yetkilileri, 100 ülkeden altı bin katılımcının yer aldığı fuarda, önemli görüşmeler ve bağlantılar sağladı.

Türkiye’nin en büyük üreticilerinden Sunar Grup, Polonyalı IGNEA firmasına hazırlattığı özel tasarım standıyla büyük ilgi gördü. Sunar Pazarlama’nın tüm Sunar Grup şirketlerini temsil ettiği SIAL Global Food’da, grup şirketlerinin birbirlerini tamamlayıcı nitelikte olan tüm nişasta, glikoz, un, bitkisel sıvı yağ ve margarin ürünleri sergilendi.

“MARKAMIZI TANITMA FIRSATI ELDE ETTİK”

İhracat stratejisinin sadece ürün satmaktan ve lojistikten ibaret olamayacağını belirten Pazarlama Direktörü Mevlüt Nacar, bu fuar vesilesi ile hem dünya çapında Türk Malı imajını güçlendirme hem de marka bilinirliğini arttırma fırsatı elde ettiklerini söyledi. Nacar, yurtdışında da pazarlama iletişim çalışmalarına önem verdiklerini, fuarlarda kendi ürünlerini tanıtmanın yanında ülke gıda sektörü imajına da önemli katkılar sağladıklarına da dikkat çekti.

700’ü aşkın çalışanı ve 40 yıla yaklaşan geçmişiyle Çukurova’nın yükselen değeri Sunar Grup, dört kıtada, 70’ten fazla ülkeye lezzet ihraç ediyor. Grup yöneticileri ve yetkilileri bu ve benzeri fuarlar yoluyla Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’dan birçok üretici ile de bir araya gelme şansı yakalıyor.

KATILIMCI SAYISINI EN HIZLI ARTTIRAN ÜLKE ‘TÜRKİYE’

Sunar Grup açısından önemli gelişmeleri barındıran SIAL Uluslararası Gıda Fuarı’na Türkiye’den katılım oranı da gurur kaynağı oldu. Bu yıl Türkiye, katılım alanı ve katılımcı sayısını en hızlı arttıran ülke oldu. En büyük katılımcı ülkeler sıralamasında da üçüncü sırada yer alan Türkiye’nin firmaları hem geleneksel hem de farklı ürünleriyle büyük ilgi gördü. 1998’den beri SIAL’e katılım organize eden İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş, ‘Bu fuara 1988 yılında, sadece 82.5 metrekarelik bir alanda katılım gösterebilmiştik. Katılımcı sayımız ise 10’du. 2010’da katılım alanımız 4 bin 356 metrekare, katılan firma sayımız ise 128 olmuştu. Bu yıl Türkiye tam anlamıyla bir rekora imza attı. Fuardaki sergi alanımız 9 bin metrekareye ulaştı. Firma sayımız 208 oldu. Bizim dışımızda da fuarın değişik alanlarında 48 Türk firması bağımsız olarak stand kiralayıp fuara katıldı.’

Fuar içinde yayınlandı olarak etiketlendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir