Girişimcilik Ödülü Türkiye’ye Geldi

SEM Plastik Genel Müdürü Yavuz Eroğlu girişimcilik konusunda yaptığı çalışmalar ve bir ilk olan Filistin’deki sanayi yatırımı nedeniyle Zirve Özel Ödülü’nü almaya hak kazandı.

Dünya ekonomisinin geleceğini girişimciler ve yeni fikirler belirleyecek. Bu gerçekle hareket eden ve Harvard Üniversitesi’nin ünlü İş İdaresi Profesörü Michael Porter’ın kurucusu olduğu All World Network, Dubai’de düzenlenen Küresel Girişimcilik Zirvesi’nde; Ortadoğu, Asya ve Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketlerini açıkladı.

SEM Plastik Grubu, üst üste iki yıl iki şirketini de Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen şirketleri arasına sokmayı basardı. Grubun tedarikçisi Credoy Polimer 28, SEM Plastik ise 38’inci sırada yer aldı. All World Network, zirvede ayrıca SEM Plastik Genel Müdürü Yavuz Eroğlu’na girişimcilik konusunda yaptığı çalışmalar ve bir ilk olan Filistin’deki sanayi yatırımı nedeniyle Zirve Özel Ödülü’nü verdi. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen zirvenin açılısını Dubai Seyhi Muhammed Bin Rasid El Maktum yaparken ABD Başkanı Barack Obama da zirveye canlı bağlantı ile katıldı. Dünyanın dört bin yanından 2 bine yakın firma zirvede buluştu.

YAPTIĞIMIZ YATIRIM CESARET VERDİ 
SEM Plastik Genel Müdürü Yavuz Eroğlu, zirvedeki “Gelişmekte Olan Ülkelerde Girişimciliğin Bugünü ve Yarını” isimli panele de konuşmacı olarak katıldı ve yeni bir girişimin çarpan etkisi yarattığına dikkat çekti. Eroğlu, “Filistin’de yaptığımız yatırım, bölge insanına yeni girişimler konusunda cesaret verdi, benzer plastik tesislerinin açıldığını, yaratılan değer ve istihdamın arttığını gördük. Filistin’in yardım yerine yatırıma ihtiyacı var. İstihdamın ve refahın artması bölge barışına da daha çok katkı sağlayacaktır” seklinde konustu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir