Google, multisearch özelliğiyle en iyi restoranı bulduracak

Google, şimdi de uygulamaya eklenen multisearch özelliğiyle görsel ve metin aramasını aynı anda gerçekleştiriyor. Google Lens’in yeni özelliği olan multisearch kullanıcılarına yemek arama fonksiyonuyla en iyi restoranı bulma fırsatı da sunuyor.


Google Lens aracılığıyla kullanıcılarının gördüklerini aramalarına olanak tanıyan Google, şimdi de uygulamaya eklenen “multisearch” özelliğiyle görsel ve metin aramasını aynı anda gerçekleştirebiliyor. Google Lens’in yeni özelliği olan multisearch sayesinde kullanıcılar aramalarına yeni sorgular ekleyerek yemekten seyahate, modadan dekorasyona ve mimariye farklı alanlarda araştırmasını derinleştirebiliyor. Google Lens, pek çok alanda olduğu gibi seyahatlerde de kullanıcıların kurtarıcısı oluyor. Şu anda dünya genelinde 70 dilde kullanıma açık durumda olan uygulama, yurt dışı seyahatlerinde adeta bir çevirmen olarak görev yapabiliyor. Üstelik çevrilen metinleri, web sitelerini ya da adresleri metin olarak da kaydedebiliyor. İster dünyayı gezerek keşfedin ister mobil olarak yeni mekanların arayışında olun, Google Lens uygulaması aradığınız şeyleri bütün detaylarıyla paylaşıyor. Örneğin bir araştırma yaparken ya da bir video izlerken nerede olduğunu bilmediğiniz bir mekanla mı karşılaştınız? Ya da tarihi bir binanın ne olduğunu mu öğrenmek istediniz? Google Lens bu mekanlarla ilgili de bütün detayları iletebiliyor.

 

Yemek arama fonksiyonuyla en iyi restoranı bulabilirsiniz

QR kodlarını, etiketleri, görselleri veya metni tarayarak ilgili sonuçları kullanıcıya sunan Google Lens, bir yemek fotoğrafı taratarak o yemeğin tarifine de erişebiliyor. Google Lens uygulamasında yer alan “yemek” seçeneği ile kullanıcılar bir yiyecek veya menünün fotoğrafını çekerek Google’da aramaya başlayabiliyor. Buna ek olarak ekranın üzerinde yer alan “Restoran seçin” seçeneğinden, ilgili yemeğin yenilebileceği restoranları da görüntüleyerek mekanı seçebiliyor ya da diğer kullanıcıların yorumlarını görüntüleyebiliyor.

Multisearch nasıl kullanılıyor?

Multisearch, kamera, ses, metin ve görsellerle aynı anda arama yapmanın en iyi yöntemini sunuyor. Özelliği kullanmaya başlamak için Android veya iOS üzerinden Google uygulamasını indirmek gerekiyor. Sonrasında Lens kamera ikonuna basın, aldığınız ekran görüntüsünü ya da çektiğiniz bir fotoğrafı arama yapmak için kullanın. Daha sonra yukarı kaydırarak “+Aramaya ekle” düğmesine basarak arama metnini girin.

#google #googlens #multisearch #yemek #eniyirestoranıbul #restoran #restoranseçin #seyahat #keşfet #turizm #gastronomi #gastronomiturizmi

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir