Nestlé Professional, 2023’ün en trend tatlılarını açıkladı

Nestlé Professional, Tatlı Trendleri 2023 Raporu’nu şefler ve sektör profesyonelleriyle paylaştı. Bu yılın dünyada trend haline gelen tatlıları arasında Waffle, Tiramisu, Creme Brulee, French Toast öne çıkıyor.Küresel çapta gerçekleşen “Tatlı Trendleri 2023 Raporu” online webinarı, dünyanın önde gelen şeflerini, gastronomi profesyonellerini ve restoran işletmecilerini ağırlayarak yılın tatlı trendlerini analiz etti. Webinar katılımcıları, Nestlé Professional uzmanlarından sektördeki en güncel tatlı trendleri hakkında bilgi alırken, ilham verici lezzet kombinasyonlarına dair değerli ipuçları edindi. Bu interaktif etkinlik, şeflerin ve restoran işletmecilerinin en sevilen tatlıları için ilham alabilecekleri bir platform sağladı. Trendleri öğrenerek kendi menülerine uyarlamak ve yenilikçi tatlı seçenekleri sunmak için ilham alan şefler, sektör profesyonelleri, restoran ve otel işletmecileri, etkinlik sayesinde hizmetlerine katma değer sağlayacak ve onları rekabette öne çıkaracak ipuçlarını öğrendi.

2023’ün en trend tatlıları

Etkinlikte paylaşılan raporda meyvelerin eşlik ettiği, çikolata dolgularının bolca kullanıldığı, yaratıcı dokunuşlarla özgün sunumların hazırlandığı ve geleneksel tatların modernize edildiği yöntemler öne çıkıyor. Bu yılın dünyada trend haline gelen tatlıları arasında ise; Waffle, Tiramisu, Creme Brulee, French Toast, Lemon Meringue Pie, Mochi, Souffle Pancakes, S’mores, Banoffee Reinvented, Croissant Wheel yer alıyor.

Lorenzo Viganò: “100 yıllık deneyimimizle trendleri belirliyoruz”

Rapor ve etkinlik ile ilgili düşüncelerini paylaşan Nestlé Professional Türkiye Genel Müdürü Lorenzo Viganò; “Ev dışı tüketime hizmet veren paydaşlarımızın tatlı konusundaki trendlere odaklanması ve bu trendleri menülerine entegre etmesi büyük önem taşıyor. Nestlé Professional ailesi olarak, çikolata ve tatlı sektöründe 100 yıllık deneyimimizle trend belirlemede öncülüğümüzü sürdürüyoruz. Bu trendleri uygulamada kolaylık sağlayan nitelikli ürün portfolyomuzla iş ortaklarımızın başarılarına katkı sağlıyoruz. Müşterilerimizin büyümede ve rekabette öne çıkmalarına yardımcı olmak için kaliteli ve yenilikçi ürünleri sunmaya devam edeceğiz.” dedi.

#NestléProfessionalTürkiye ^2023TatlıTrendleri2023Raporu #tatlı #rapor #trend #horeca #pastane #pastry #pastrychef #pasta #LorenzoViganò #evdışıtüketim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir