Gourmet Burger Kitchen’dan yaza yakışan salatalar ve başlangıçlar

 GBK, yaz mevsiminde hafif alternatifler tercih eden lezzet avcıları için farklı malzemeler kullanılarak hazırlanmış 8 çeşit salata sunuyor. Başlangıçlar menüsündeki kimi Ortadoğu mutfağından kimi Batı mutfağından esinlenerek hazırlanmış atıştırmalıklar ise GBK’yı gurme keşif gezilerinin durağı yapıyor.

GBK tabii ki her şeyden önce burgerleriyle ünlü, ancak son derece orijinal salataları ve başlangıçlar menüsündeki alternatif lezzetleri de bir gurmenin ‘mutlaka denenmesi gerekenler’ listesinde bulunmalı. Özellikle yazın hafif bir şeyler yemeyi tercih ettiğimiz günlerde GBK’nın salataları ve atıştırmalıkları lezzetli alternatifler olarak karşımıza çıkıyor.

Her yerde olmayan salatalar GBK’da

Dışarıda yemek istediğinizde hep aynı çeşit salatalarla karşılaşmaktan sıkıldınız mı? Öyleyse, bir sonraki salata yeme durağınız GBK olmalı. GBK, klasik salata alternatiflerine ek olarak patlıcan, avokado, üzüm, kuskus, yeşil mercimek ya da kişnişin de kullanıldığı salatalarıyla farklı lezzetler oluşturan.

GBK’nin salata menüsünde bulunan 8 farklı alternatif ise şöyle sıralanıyor: Acı Biberli Etli Salata, GBK Salatası, Patlıcan&Beyaz Peynir Salatası, Zencefilli Tavuk Salatası, Tavuklu Fas Usulü Kuskus Salatası, Mercimekli Salata, Mantarlı Etli Salata ve Singapur Tavuk Salatası.

Farklı atıştırmalıkların adresi GBK

GBK’nın Başlangıçlar menüsü, gurmelerden tam not alan lezzetlerden oluşuyor. Mantar severler için ideal bir alternatif olan Mushroom Rockets, roka, ızgara mantar ve pesto sosuyla hazırlanıyor. Kızarmış kabak dilimleri ve ekşi krema sosundan oluşan Gurme Kabak Dilimleri; pane mercimek, patates topları ve ekşi krema sosuyla hazırlanan Puy Lentil Balls; pane keçi peyniri topları ve yabanmersini sosundan oluşan Cheese&Berry; Ortadoğu mutfağından çıkıp dünya mutfaklara damgasını vuran falafel topları, humus, cacık ve acı kırmızıbiber sosuyla hazırlanan Falafel; pane tavuk dilimleri ve füme acı kırmızı biberli mayonezden oluşan Chicken Pieces mutlaka denenmesi gereken lezzetlerden.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir