HostMilano, 2023 etkinliğiyle küresel merkez özelliğini daha da güçlendirdi

166 ülkeden %42’den fazlası uluslararası olmak üzere 180 binden fazla profesyonel; Avrupa’nın yanı sıra çoğunlukla Kuzey ve Güney Amerika, Körfez ülkeleri ve Asya’dan fuara akın etti. Yüksek harcama gücüne sahip kurumsal karar vericiler tarafından temsil edilen 700’den fazla yüksek profilli alıcının ana özelliği yüksek kaliteydi.


HostMilano’nun profesyonel ağırlama, ev dışı ve gıda perakendeciliğinde inovasyon için küresel referans merkezi olarak liderliğini pekiştiren, en iyi organizasyonlarla aynı düzeyde bir deneyim daha yaşandı. Rho’daki fieramilano’da düzenlenen HostMilano’nun 43. organizasyonunun kapanış gününde katılımcılar ve profesyoneller arasında en çok tekrarlanan yorum bu oldu.

Türkiye’den 76 saygın ihracatçının katıldığı fuarda ziyaretçi akınının ve stantların iş görüşmelerindeki yoğunluğu dikkat çekti. 180.000’den fazla profesyonelin katıldığı fuarda 166 ülkeden gelen uluslararası operatörlerin toplam içindeki payı %42’nin üzerindeydi. Rakamların ötesinde, en çarpıcı başarı, sadece ITA-ICE Ajansı’nın iş birliği ve ev sahipliği ile Milano’ya gelen 700’den fazla alıcı arasında değil, aynı zamanda genellikle yüksek harcama gücüne sahip kurumsal karar vericiler tarafından temsil edilen spontane ziyaretçiler arasında da yüksek profilleme sayesinde iş görüşmelerinin kalitesiydi.

HostMilano’nun bundan sonraki 44. organizasyonu 17-21 Ekim 2025 tarihleri arasında fieramilano’da gerçekleştirilecek.

Pazar trendlerini öngören yeni ürünlerin ön gösterimi

Fiji Adaları, Svaziland (eSwatini) veya Tanzanya gibi uzak ülkelerden bile Milano’ya gelmek için binlerce kilometre yol kat eden insanlar varsa, bunun bir nedeni vardır: HostMilano, dünyanın dört bir yanından en iyi oyuncuların yeni teknolojilerinin ön gösterimini yaptıkları bir etkinlik; öyle ki, yabancı alıcıların da söylediği gibi, halihazırda ülkede bulunan şirketler için bile hedef pazarlarda henüz mevcut olmayan yenilikler bulabilirsiniz.

Bağlamlarda ve çoğu zaman da tasarım meraklısı bağlamlarda ortaya konan yenilikler, ürünlerin kullanıcıların arzularına nasıl yanıt verdiğinin ‘hikayesini anlatır’: Aslında, TradeLab tarafından etkinlikte sunulan araştırmaya göre, İtalyanların %51’i ev dışı sektörde (seyahatten sonra ikinci en büyük kalem) harcamaya geri dönmeye hazır olup, üçte ikisi (%66) beklenti ve merakı tetikleyen – ama aynı zamanda güven veren – bir deneyime tek başına yiyecek ve içecekten daha fazla önem vermektedir.

#hostmilano #fuar #horeca #ağırlama #evdışıtüketim #edt #hospitalityfair #italya #milano #fair

 

Fuar içinde yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir