HostMilano konaklama sektöründeki mobilya trendlerini açıklıyor

Konaklama sektöründe olduğu kadar iş yerinde de ortak alanlar günün her saati sıcak ve yaşanabilir olmalıdır. HostMilano, belirli bir ortamda kalışı olabildiğince keyifli hale getirmeyi amaçlayan kontrat sektöründeki gelişimi fark etti…

Sürdürülebilirlik, işlevsellik ve tasarım göz önünde bulundurularak sunulan çözümler

Mobilya ve kontrat sektöründe konfor ve estetiğe gösterilen büyük önem, HostMIlano’nun bir sonraki organizasyonunda giderek daha fazla ilgi odağı olacak. Milano merkezli fuar, Ho.Re.Ca. ve Perakende sektörlerinin aksesuarlardan anahtar teslim projelere, hem iç mekan hem de dış mekan çözümleri için verimli ve aynı zamanda estetik açıdan hoş önerilerle ihtiyaç duyabilecekleri her şeyi buluyor. Geniş şirket yelpazesiyle HostMilano, en son haberlere ve trendlere göz atabileceğiniz en dinamik pazarı temsil ediyor.

Örneğin, dış mekan mobilyaları, herhangi bir ağırlama tesisinin arama kartı olarak kabul edilir ve teknik kumaşlarda dolgu ve döşeme, çeşitli şekil ve renklerde ip süslemeleri, farklı malzemelerden ekler ve yüksek performanslı boyalara sahip ürünler giderek daha yaygın hale gelmektedir. Ancak odak noktası sürdürülebilirliktir. Bazı şirketler, boyahaneleri için yeni yıkama tesisleri kurarak, çamur bertarafını ortadan kaldırarak ve CO2 emisyonlarını azaltarak üretim yapmayı çoktan taahhüt etti. Ayrıca ambalaj düzeyinde plastik kullanımında karton lehine bir azalma söz konusudur. Çekici tasarımlı ve süper konforlu dış mekan tabureleri, masaları ve modüler bölmeler, yüksek estetik değere ve çevre dostu tasarımlara sahip bir dış mekan seçimi için yalnızca yenilenebilir kaynaklardan elektrik kullanan fabrikalarda tüketim sonrası plastiklerden yapılır.

HostMilano’da inovasyon aynı zamanda kaplamaları da içeriyor. Duvar kağıdı çapraz bir çözüm olup hem teknik hem de yenilikçi olarak sürekli gelişen bir unsurdur ve bir süredir İtalya’da üretilip dünyada bir fark oluşturmakta. Teknolojik ve deneysel yenilikler sayesinde, aynı zamanda teknik bir malzeme haline geldi zira artık yüzeyleri ses emici özelliklere sahip bir ürünle kaplamak mümkün.

Ofiste konukseverlik: kişinin evinde olduğundan daha iyi hissedebileceği kapsayıcı alanlar

Meyve bahçeleri ve çatı bahçeleri, yeme-içme mekanları ve kafeleri, dinlenme ve oyun alanları ile renkli ve sıcak, tek kelimeyle yaşanabilir alanlar. Bunlar geleceğin ofisleri, kapsayıcı ve sürdürülebilir ama en önemlisi kişinin kendini evinden daha iyi hissedebileceği ofisler. Konaklama sektörü başta olmak üzere tüm sektörlerde kalifiye personel bulmanın zorluğu, bu yeni çalışma alanı organizasyonu ve tasarımı dalgasında rol oynuyor. Ama anın artıları ve eksileri neler? HostMilano, dünya çapındaki “antenleri” sayesinde anın trendlerini takip edip nelerin moda, nelerin demode olduklarını aşağıdaki gibi tespit etti:

Dış

*Plastik bölme duvarlar ve nötr renkler

*Toplantı veya çalışma alanlarından ayrılmayan dinlenme alanları

*Personelsiz mutfaklara sahip, her şey dahil olmayan mola ve dinlenme alanları

*Kaliteye, sağlığa ve esenliğe yatırım yapmamak

İç

*Korumalı çalışma alanları oluşturan çevre dostu ve çevre dostu malzemeler. Bir örnek: Hint stüdyosu VDGA’nın Pune’da tasarladığı kıvrımlı karton duvarlar.

*Yeşil alan: ABD’li Cookfox stüdyosu rustik-pastoral bir ortam oluşturmak için New York City teraslarının çatılarına arı kovanları, bitkiler ve çiçekler getiriyor.

*Ses yalıtımlı dinlenme alanları

*Hava temizleyicilerin, bitkilerin ve ayrıca kirleticileri emen boyaların kullanılmasıyla hava kalitesi

*Sağlıklı gıda istasyonları, yani etik diyetlere ve hoşgörüsüzlüklere saygılı. Vazgeçilmez: son teknoloji otomatlar.

Etkinlik yaklaştıkça, HostMilano’ya her yönüyle mobilya ve sözleşme dünyası için yenilikçi çözümler gibi daha fazla yenilik katılıyor.

#hostmilano #milano #fuar #italya #horeca #ağırlama #kontrat #hotelrestaurantcafe #mobilya #dekorasyon #trend

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir