I-MICE yeni başkanlarını seçti: Hüseyin Kurt güven tazeledi, Işıl Özmen 2. Başkan oldu

I-MICE 3. Olağan Genel Kurulu’nda Başkan Hüseyin Kurt 3 yıllığına yeniden başkan seçildi. Derneğin 2. Başkanı ise Işıl Özmen oldu.

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) 3. Olağan Genel Kurulu’nu 14 Haziran günü İstanbul Marriott Hotel Asia ev sahipliğinde gerçekleştirdi. Üyelerin hazır bulunduğu genel kurul; samimi ve özlem dolu bir havada geçti. Geçen dönem adından oldukça fazla söz ettiren I-MICE Derneği Başkanı Hüseyin Kurt, üyelerin oylarıyla yeniden 3 yıllığına başkan seçildi.

Başkan Kurt’tan ‘Ben yerine biz vurgusu’

Başkan Hüseyin Kurt yaptığı konuşmada, “Seçildiğimiz günden bu yana derneğimiz ve sektörümüz adına katma değer üretmek ve fayda sağlamak adına yoğun gayret içerisinde olduk. Dönemimiz içerisinde dünyayı etkisi altına pandemi ve etkileri ile sektörümüz adına yoğun mücadele ettik. Bu dönem kayıplarımızın olduğu, sosyo-ekonomik hayatlarımızın sıfırlandığı, hava sahaların kapandığı, ülkelerin ve şehirlerin karantina altına alındığı, evlerimize kapandığımız, hayatımıza maske ve mesafe gibi kavramların girdiği bir dönem olarak sanıyorum tarihteki yerini alacak. Lakin, bizler bu dönemde her türlü acımızı, ekonomik sıkıntımızı, dert ve tasamızı bir kenara bırakıp BEN YERİNE BİZ adına hareket edip sektörümüzü, ekonomik, endüstriyel büyüklüğümüzü, tanıtıma ve ekonomiye olan katkımızı neredeyse kapı kapı dolaşıp anlattık. Basına yönelik düzenlediğimiz toplantılarla kamuoyu oluşturduk. Eğitimler, zoom ve instagram üzerinden canlı yayınlarla sektörümüze güven, moral ve enerji aşılamaya gayret ettik. Yaptıklarımızın sektörün geneli tarafından memnuniyetle karşılanması taktir görmesi bizim için gurur verici.” dedi.

“Ülkenin her yerine yayılacağız” 

Yeni döneme yönelik ülkenin her yerine yayılacaklarını ve aynı zamanda Uluslararası arenaya da çıkmanın zamanının geldiğini belirten Kurt, yeni yönetimde bu bağlamda adımların atıldığını ve çok güçlü özellikleri barındıran kıymetli üyelerin aralarına katıldığını belirtti.

Işıl Özmen: “Kadın meslektaşlarımızla sektöre değer katan projeler yapacağız” 

I-MICE’nin 2. Başkanlık görevine seçilen Işıl Özmen ise şunları söyledi: “Kuruluşundan bugüne gönül bağım olan derneğimizde yeni dönemde de görev almaktan dolayı büyük gurur duyuyorum. Derneğimizin bu dönemki hedeflerini uluslararası alanda söz sahibi olmak ve sektörümüzün hak ettiği yere gelmesinde fayda sağlamak yanında turizmde kadın istihdam gücünü de arttırmak, ücret adaletsizligine çözüm bulmak ve üst yönetimlerde daha fazla kadın yönetici olmasını sağlamak için çalışmalar yaparak hedeflerimizi genişlettik. Bu dönem kadın meslektaşlarımızla sektöre değer katan projeler yapacağız.”

#uluslararasımiceendustrisidernegi #imice #mice #üçüncüolağangenelkurul #miceturizmi #başkanhüseyinkurt #ışılözmen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir