İşadamları, siyaset ve medya temsilcileri özel bir gecede biraraya geliyor!

Fransız-Türk Lyon İş Kulübü ve Lyon Fransız –Türk Ticaret Odasi sanayi, ticaret ve hizmet alanında faaliyet gösteren firmaların yanı sıra Fransız ve Türk entelektüellerini, siyaset ve medya temsilcilerini bir araya getiriyor.

Ortak projelerin ortaya çıkması ve bölge firmaları ile Türk firmaları arasında ilişki kurulması için uygun ortamı ortaya çıkarma hedefini gerçekleştirmek isteyen CAFT(Club d’Affaires Franco-Turc) ve CCFT LYON (Lyon Fransız –Türk Ticaret Odasi), Toques Blanches du Monde (Dünya Aşçılar Derneği) ile ortaklaşa olarak 13 Ekim 2012 Cumartesi günü Haliç Kongre Merkezi’nde Lyon mutfağı ve bölge şaraplarını İstanbul’lu işadamlarına ve misafirlere özel bir gecede takdim edecek. Grand Dîner de la Haute Gastronomie Française (Fransız Gastronomisi Akşam Yemeği) menüsü 9 tanınmış şef tarafından hazırlanacak ve özel Showlar, sürpriz etkinlikler gecede yer alacak.

ÖZEL GECEYE FRANSIZ MUTFAĞINDAN ÖZEL MENÜ

Türk ve Fransız iş dünyası arasında yakınlaşmaya katkı sağlamak. Türkiye ile ilişkilerin tanıtımını yapmak üzere misyonların gerçekleştirilmesi için CGPME ve MEDEF ile işbirliği yapan CAFT’ın ortakları arasında CCI Lyon, ERAI, CLASS EXPORT, UBIFRANCE, ADERLY, Boğaziçi Enstitüsü, Invest in Turkey ve Club CIC International bulunuyor. Etkinlik kapsamında Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, Lyon Belediye Başkanı ile siyaset, medya ve iş dünyasından çok sayıda ünlü isim bir araya geliyor.

Lyonlu dokuz ünlü şef prestijli gala yemeği çerçevesinde Fransız mutfağının lezzetlerine has özel bir menü hazırlıyor. Etkinlikler Fransız-Türk dostluğunun çok eskilere dayandığını bir kez daha göstermenin yanı sıra ulusal ve uluslararası ölçekte gelecek vadettiğinin de bir kanıtı olacak.
 

Genel içinde yayınlandı olarak etiketlendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir