İşbir Yatak’tan uzay teknolojisi ile üretilen “ViscoStar Akıllı Yataklar”

Dünyadaki son teknolojiyi, müşteri odaklı üretim ve hizmet anlayışıyla birleştirerek, uyku ve uyku konforu alanında elde ettiği başarıyı, gelecek nesillere taşımak ve oluşturduğu kurum kültürü ile içinde bulunduğu sektörün lideri olmayı amaçlayan İşbir Yatak, ürün gamında bulunan Viscostar akıllı yataklar ile dikkat çekiyor.

ViscoStar’ın ana maddesi olan viskoelastik malzeme milyarlarca mikroskobik hafıza hücresi içeriyor. Moleküllerinin sahip olduğu hareket yeteneği sayesinde kişiye özel tepki gösteren açık hücreli ve akıllı bir malzeme olarak adlandırılan viskoelastik, basınç azaltıcı özelliği sebebiyle ilk olarak NASA tarafından astronotların uzay yolculuklarında maruz kaldığı basınç ile başa çıkabilmeleri amacı ile geliştirildi.

AKILLI YATAK

Uzay teknolojisi ile üretilen ViscoStar yataklar, üst yüzeyinde kullanılan viskoelastik malzeme ile basınç azaltıcı özelliğe sahip bulunuyor. İçeriğindeki hafıza hücreleri, vücut ile temas ettiği anda ısı ve ağırlığa bağlı olarak hareketlenmeye başlıyor. Bu hareketlenme, yatak vücudun şekline ve yapısına göre ergonomik hale gelene kadar devam ediyor. Basınç azaltıcı etki sağlayan hafıza özelliği ile akıllı yatak olarak adlandırılıyor. Vücuda tam uyum sağlayan akıllı yataklar, vücut üzerindeki basıncı azaltarak sağlıklı kan dolaşımına zemin hazırlıyor.  Yataktaki istenmeyen dönme hareketlerini azaltıyor ve uyku kalitesini arttırıyor.  Viscostar yataylar, sabah kalkıldığında aşırı yorgunluk ve ağrılara sebep olan olumsuz etkileri büyük oranda azaltabilmesi nedeniyle tıp doktorlarınca tavsiye ediliyor. Etkin basınç azaltımı ve vücudunuza tam uyum sağlayan yapısıyla sağlıklı insanlar için de en uygun yatak olan ViscoStar; bel, sırt, omuz ve boyun ağrılarının tedavi sürecine yardımcıdır.

UZUN ÖMÜRLÜ

Akıllı Yatak ViscoStar’ın, içeriğindeki yüksek yoğunluklu, yani yüksek dansiteli viskoelastik malzeme sayesinde, kullanım konforunun yanında, kullanım süresi de artmıştır. Açık hücreli olması sebebiyle hava geçirgen yapısıyla nefes alan bir malzemedir. Özel profil kesim destek süngeriyle güçlendirilen hava sirkülasyonu ile terlemeyi engellemesi için tasarlanmıştır. Toz mite ve bakteri barındırmaz, hijyeniktir. Yıkanabilir kılıfı ile sağlıklı bir uyku ortamı sunar. Tüm bu nedenlerle ViscoStar, üst düzey yöneticilerin, bilim adamlarının, tıp doktorlarının, zamanına ve sağlığına önem verenlerin ilk tercihi olmuştur.

İşbir Yatak güvencesinde üretilen; ViscoStar Nature Massage, Viscostar Nature, Viscostar 100 Plus, Viscostar Comfort, ViscoStar Relax, ViscoStar Ergoplas, Viscoster Belmondo akıllı yatakları ve ViscoStar Viscoped akıllı yatak pedi, sağlık ve rahatlık arayanlara farklı cennetler sunuyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir