Işıklar Şehrinde Yeni Bir Deneyim: W Paris – Opéra Fransa’da Açıldı

Starwood Hotels & Resorts Worldwide, dünya çapında oteller zincirlerine sahip W Otelleri’nden bir yenisini, W Paris – Opéra’yı Fransa’da açtı. Merkezi Barselona olan Meridia Capital’a ait otel, Paris’in tüm güzelliklerini bünyesinde barındıran tarihi 9. Bulvar’da, Opéra Garnier, Lafayette Galerileri ve Vendome Meydanı’nın hemen yanı başında, 1870’lerin Haussman döneminden kalma tarihi bir binanın içerisinde yer alıyor.

W Otelleri’nden, kökleri ilk olarak 1998 yılında New York’ta atılan bu markanın eşsiz ve kendine özgü programından ilham alınan W Paris – Opéra; şehirde hem Paris’lilere hem de ziyaretçilerine hizmet verecek olan yeni bir mekan olacak. W Paris – Opéra’nın açılışı yıl sonunda Singapur, Tayland ve Çin’e girmeye hazırlanan W markasının global olarak büyümesinde önemli bir adımı teşkil ediyor.

20 suiti ve 2 Olağanüstü WOW Suiti (kral daireleri) dahil olmak üzere son derece şık dekore edilmiş toplam 91 misafir odası ile W Paris – Opéra, modern bir yaşam tarzı deneyimi sunuyor. Otelin tescilli restoranı olan Arola, Michelin yıldızına sahip Sergi Arola ile Fransa’da görücüye çıktı.

Otelin giriş katı canlı bir sosyal ortamı beraberinde sunan W’nun geleneksel lobisi W Lounge’u da içerisinde barındıran asma katları ile muazzam Opéra Garnier’in görkemli manzarasına bakıyor. W Paris – Opéra’da, şık dekorasyonlara sahip toplantı ve etkinlik alanlarının yanı sıra  SWEAT® fitness merkezi de yer alıyor. Misafirler markanın tescilli – Whatever/Whenever® –  adını taşıyan hizmet felsefesi ile Paris’teki en yeni dizaynlardan, en son modadan, müzikten, şehrin en ayrıcalıklı etkinliklerine ve gece klüplerine kadar her türlü hizmeti talep edebiliyor.

New York’un enerjisinden ve Paris’in sofistike görkeminden esinlenen  ‘The Spark’ tasarımı

W Global Brand Design ve ödüllü Rockwell Group Europe tarafından tasarlanan W Paris – Opéra binasının tarihi ön yüzü; New York’un bitmek tükenmek bilmeyen enerjisini ve ‘Işığın Şehri’ Paris’in kendine özgü sofistike bulvarını bütünleştiren W Otelleri’nin DNA’sı birbiriyle aktif bir biçimde kavramsallaştırılmış. Aynı zamanda ünlü inşaat ve iç mimarlık firması olan GCA Mimarlık da bu projede Meridia Capital’e danışmanlık yapmış.

Arola – İspanyol Yenilikçiliğini Paris’e Taşımak

Michelin yıldıza sahip Barselona’lı ünlü şef Sergi Arola; W Paris – Opéra’nın tescilli restoranı Arola’nın baş aşçısı olarak atandı. Restoran;  tabaklarla atıştırmalıklardan oluşan yenilikçi ‘Pica Pica’ konseptini, mevsimlik lezzetleri ve Fransız mutfağının klasiklerini misafirlerinin beğenisine sunuyor. İspanyol mutfağının en muazzam zihinlerinden biri olarak görülen Katalan asıllı şef aynı zamanda, W Lounge ve oda yemek servisi menülerini de bizzat kendisi tasarlamış.

Dünya çapında W Otelleri’nin ve Le Méridien’in Global Marka Müdürü olan Eva Ziegler; “W markasını, dünyanın moda merkezi Paris’e taşımak, W’nun dünyanın en heyecan verici ve canlı şehirlerine doğru global düzeyde genişlemesinde atılmış çok önemli bir adım olma özelliğini taşıyor. W sayesinde; jet sosyetenin dünya çapında üne sahip isimleri New York, Londra ve Paris arasında mekik dokuyabilecek, en modern tasarıma sahip ortamında, kişiye özgü yaşam tarzı programları ile hem Paris’e, hem de Paris’lilere yeni ve eşsiz bir deneyim sunacak” dedi.

Meridia Capital’ın Başkanı ve CEO’su Javier Faus  ise “2008 yılında bu tarihi yapıyı tarafımıza kazandırmamızın ardından, 2010 yılında en önemli mağazalarımızdan biri olan Apple Store’u burada açtık. Dünya çapında önemli bir prestije sahip W markasını Paris’e taşıyan Starwood ile çalışmaktan ötürü son derece heyecanlıyız. Binanın yenileme ve tasarım çalışmalarına harcadığımız çabayı ve sarfettiğimiz enerjiyi göz önünde bulundurduğumuzda, W Paris – Opéra otelinin muazzam bir başarı göstereceğine hiç şüphemiz yoktur.” açıklamasını yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir