Kahve sadece kahve olmadı…

İstanbul Coffee Festival, dört gün boyunca şehrin tüm kahve severlerini aynı çatı altında buluştururken, katılımcılara sadece kahveyle değil, sanatın tüm dallarıyla da buluşturarak uzun süre unutamayacakları saatler yaşattı

Galata Rum Okulu’nda İstanbul’un önde gelen nitelikli kahve dükkanları, özel kahve ve yiyecek – içecek markalarını ya da kahve makinesi üreticileriyle birlikte sanatın çeşitli dallarını da ziyaretçilerle buluşturdu. Ulusal ve uluslararası sanatçıların katıldığı İstanbul Coffee Festival; kesintisiz canlı müzik, kahveden ilham alan resim atölyeleri, tango ve vals yapan dansçılar, video art salonu, sergi alanları ve seminer odaları ile şehrin çekim noktası oldu. Festivale bu yıl katılan galeriler ve sanatçılar arasında “Coffee & Life / Art Exhibition by Milk Gallery”, “Helikon Art Center”, “Septette On Sheets Live Painting” yer alırken, canlı müzik de katılımcıların kahveyle birlikte dans ettikleri keyifli ve eğlenceli bir atmosfer oluşturdu.

KAHVE, SANAT, EĞLENCE BİR ARADA

Sanat üretimine yeni bir bakış açısı getirmek fikrinden yola çıkan ressamlar, İstanbul Coffee Festival’in Sanat ve Performans sınıfında ziyaretçilerin önünde eserlerini hayata geçirdiler. 7 yabancı sanatçıdan oluşan Septette On Sheets Live Painting ekibi, 7 ayrı tuvalin başında, aynı anda izleyicilerle birlikte yapıtlarını canlı olarak hayata geçirirken, katılımcıları pasif durumdan aktif bir duruma soktu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir