Kemer Londra Turizm Fuarı’nda Boy Göstermeye Hazırlanıyor

Kemer’deki turist sayısı artışına büyük katkı sağlayan ve bu anlamda
dünyadaki önemli turizm fuarlarına katılan GATAB; 2012 yılını Londra
Turizm Fuarı’yla kapatacak.

Dünyanın sayılı turizm fuarlarından olan World Travel Market(WTM) Londra Fuarı’nda GATAB, Kemer ve bölgesinin güzelliklerini fuar ziyaretçilerine aktaracak. Turizm pazarınınönemli giriş kapıları arasında gösterilen ve 5-8 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan Londra Turizm Fuarı’nda Güney Antalya Turizmi Geliştirme ve Altyapı İşletme Birliği (GATAB), Kemer’i ve Kemer’in güzelliklerini tanıtacak. GATAB, World Travel Market (WTM) olarak bilinen ve dünyanın sayılı fuarları arasında gösterilen Londra Fuarı’na, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Kemer standı ile katılacak.

50 Bine Yakın Ziyaretçiyle Buluşma İmkanı

GATAB’ın 2012 yılında katılacağı son fuar olma özelliği ile de dikkat çeken WTM Londra Fuarı büyüklüğü ve konumu bakımından da ayrı bir önem taşıyor. 50 bine yakın katılımcının beklendiği fuar, Kemer Bölgesi’nin tanıtımı ve gelecek sezonki nturist sayısını belirlemesi açısından da dikkat çekiyor. Bu önemli fuarla 2012 yılındaki fuar katılımlarını tamamlayacak olan GATAB, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait Kemer standında yer alarak, Kemer Bölgesi’nin güzelliklerini fuar ziyaretçileri ve tur operatörlerine tanıtacak. GATAB’ı fuarda Turizm Tanıtım Komisyonu Başkanı Hüseyin Er İle GATAB Turizm ve Tanıtım Birimi Sorumlusu Aydın Aytuğ temsil edecek.

GATAB’tan 2013’te Rekor Katılım 

Gelecek yılın turizm ve tanıtım projelerini gerçekleştirmek için çalışmalarını Turizm Tanıtım İhtisas Komisyonu Öncülüğü’nde sürdüren GATAB, 2013 yılında da bir rekora imza atmayı ve 34 önemli turizm fuarına katılmayı planlıyor.Turizm fuarlarının tanıtım açısından önemine dikkatleri
çeken GATAB Başkanı ve Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras, “Avrupa destinasyonunun sayılı fuarlarından olan Londram Fuarı bölgemizin tanıtımı açısından son derece önemli. Biz de GATAB olarak önceki yıllarda olduğu gibi bu fuarda bulunacağız ve tanıtım görevimizi yerine getireceğiz” dedi. Kemer’in turizm fuarlarındaki yerine dikkatleri çeken Yusuf Üras; “Turizm fuarları olmazsa olmazlarımız. Dünya turizminin kalbi bu fuarlarda atıyor. Karar vericiler bu fuarlarla destinasyon seçimlerini yapıyor. Etkisini gücünü azaltan bir fuar yok, aksine her geçen gün fuarlar giderek büyüyor gelişiyor. Geçmiş yıllardaki katılımlarımız göstermiştir ki; Kemer bölgemizin tanınırlığı artmış ve bölgemize gelen turist sayısında da önemli oranda artış yaşanmıştır. Bu gurur verici bir çalışma. O nedenle biz de GATAB’ın misyonunda yer alan tanıtım görevimiz gereği fuarlarda oluyoruz, olmaya da 2013 yılında devam edeceğiz” diye konuştu.
Bakanlık Desteği

 Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın verdiği destekler için teşekkür eden Üras, sözlerini şöyle tamamladı; “Kültür ve Turizm Bakanlığımızın destekleriyle katıldığımız fuarlarda yer alan standımızda GATAB olarak bölgemizi en iyi şekilde tanıtmaya çalışıyoruz. Bakanlığımızın gösterdiği bu destek çok önemli. Londra Fuarı’nda da yine aynı şekilde elimizden gelen çabayı göstereceğiz ve fuardan başarıyla ayrılacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir