Kışın tadı kayak otellerinde çıkıyor

Kış gelince kar ve kayak sporu vazgeçilmez birer alternatif oluyor. Kış aylarında hizmet veren kayak otelleri sayesinde artık ülkenin dört bir köşesinde kayak tatili yapmak mümkün.

Kayak tatili denildiğinde ilk akla gelen belli başlı destinasyonlar Uludağ, Kartalkaya, Kartepe, Palandöken, Erciyes ve Sarıkamış

Kayak tatili denildiğinde ilk akla gelen belli başlı destinasyonlar Uludağ, Kartalkaya, Kartepe, Palandöken, Erciyes, Sarıkamış. Bu destinasyonların her biri sahip oldukları pistler ve konforlu kayak otelleri ile kış aylarına renk katıyor.

Güler yüzlü hizmet anlayışıyla hizmet veren oteller, kayak yapmaktan yorulan konuklarını süit veya aynı anda 4 misafirin konaklayabileceği odalarıyla ağırlıyor. Bölgede yer alan oteller arasında kayak odalarından direkt piste çıkma olanağı olan oteller olduğu gibi yürüyüş mesafesinde olan oteller de mevcut.

Türkiye’de en çok tercih edilen kayak bölgelerinin başında Uludağ geliyor. 1. ve 2. bölge olmak üzere iki farklı alanda pistleri bulunan Uludağ’da 2. bölge daha yeni inşa edilmiş olan kayak otelleri ile dikkat çekiyor.

Bir diğer önemli bölge de Kartalkaya. Uludağ kadar fazla tesis imkanı olmasa da tesislerin yeni olması ve pistlerin daha profesyonel olması yönünden oldukça tercih ediliyor. Eğer tercihiniz Doğu bölgeleri ise Palandöken, Erciyes veya Sarıkamış ise hem farklı doğa koşulları hem de kültürel değerleriyle kayak tatilinize farklı bir tat katabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir