‘Lava Culınary Team’, dünya aşçılık olimpiyatlarına hazır!

Usta şef Rafet İnce önderliğindeki ‘LAVA Culinary Team’, 05-10 Ekim tarihleri arasında, aşçılık mesleğinin sınırlarını zorlayan Dünya Aşçılık Olimpiyatları’na katılıyor.

40 yıllık tecrübesiyle, Türkiye’nin en modern ve en yüksek teknoloji döküm ve emaye fabrikasına sahip olan LAVA, birbirinden yetenekli aşçılardan oluşturduğu ‘LAVA Culinary Team’i 05-10 Ekim tarihleri arasında, Almanya’nın Erfurt şehrinde düzenlenecek olan Dünya Aşçılar Olimpiyatları’na uğurluyor.

2011 yılından bu yana LAVA markası bünyesinde danışmanlık veren ünlü şef Rafet İnce, başarılı aşçılardan oluşan ‘LAVA Culinary Team’ ile Türk mutfağının kültürünü ve yetenekli Türk şefleri Avrupa’da ve dünyada tanıtıyor. Bugüne kadar ülkemize, uluslararası arenalarda sayısız madalyalar ve genç yetenekler kazandıran Executive Chef Rafet İnce, 05-10 Ekim tarihlerinde Almanya’nın Erfurt şehrinde, 4 yılda bir düzenlenen Dünya Aşçılar Olimpiyatları’na (IKA/Olympiade Der Köche) katılıyor. Aşçılık mesleğinin ‘son noktası’ olarak görülen ve 51 ülkenin dahil olduğu yarışmayı bu sene Türkiye adına, Türkiye Aşçılar Federasyonu bünyesinde bulunan şeflerden oluşan, Rafet İnce yönetimindeki ‘LAVA Culinary Team’ temsil ediyor. Aşçılık üzerine trend belirleyici bir özelliği olan olimpiyatlarda tüm dünyadan şefler bir araya gelerek kendi mutfak kültürlerini tanıtma imkanı buluyorlar. ‘LAVA Culinary Team’ de bu yarışmada, Türk mutfağının yeni gastro vizyonunu tüm dünya şeflerine ve gurmelere tanıtarak, mutfağımızın eşsiz lezzetlerini dünya yemek literatürüne kazandırmayı ve dünyaya taşımayı hedefliyor.

Tüm yemek sunumlarını, LAVA döküm tencere ve tavalarının 2012 koleksiyonuyla yapacak olan ‘LAVA Culinary Team’ markayı da tüm dünyaya tanıtacak. Şef Rafet İnce, ‘LAVA Culinary Team’ ile olimpiyatlarda yapacağı tüm yemeklerde bir hikaye sunarak, içeriğindeki ürünler ve kullanış yöntemleriyle de dikkatleri üzerine çekmeyi ve altın madalyayı Türkiye’ye getirmeyi planlıyor.

 

Takım listesi

Rafet İnce – Team Director

Bektaş Mustafa Özcan – Team Captain

Merve Güler – Kitchen Arts

Sedat Yaman – Pastry Chef

Tunahan Polu – Pastry Chef

Yasemin Arslan – Pastry Chef

Ahmet Palavan – Pastry Chef

Burhan Yavan – Chef

 

Begüm Başar – Chef

Erol Söğüt – Chef

Ayhan İlkis – Chef

Özgür Öztürk – Chef

Mehmet Keskin – Chef

Adnan Çoşkun – Chef

Mustafa Süzgen – Chef

Afer Gündoğdu – Chef

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir