Selva, Food& Hotel Thailand Fuarı’ndan yüzü gülerek döndü

Makarna pazarının yenilikçi markası olan ve makarnanın tarifini değiştiren Selva, bu yıl ilk kez katıldığı Food& Hotel Thailand Fuarı’ndan yüzü gülerek döndü. 

Tayland’da, Bangkok Uluslararası Ticaret ve Fuar Merkezi’nde, 5-8 Eylül tarihleri arasında düzenlenen Food & Hotel Thailand Fuarı’na katılan Selva Gıda standına ilgi büyüktü. 26 ülkeden 271 katılımcının yer aldığı fuara ilk kez katılan sektörünün yenilikçi markası Selva, fuarda mevcut ürünlerini ve yeniliklerini tanıttı.

Selva Gıda Dış Ticaret Müdürü Serdar Akgüner, fuarda standlarına ilginin yoğun olduğunu belirterek, Tayland dışında ülkelerden de ziyaretçilerinin olduğunu söyledi. “Tayland bir turizm ülkesi olduğu için ev dışı tüketim oldukça büyük bir pazar. Tayland, 71 milyonluk ekonomisi ile hızlı büyüyen ve milyonlarca turist çeken cazip bir ülke, bu pazarda yer almak bizim için çok önemli” diyerek, fuarın Selva için önemine işaret etti.

80 ÜLKEYE ÜRÜN GÖNDERİYOR

Yaklaşık 80 ülkeye ihracat gerçekleştiren Selva, Türkiye’nin markalı makarna ihracat lideri konumunda. 2012 yılı başında koyduğu ihracatta yüzde 30 büyüme hedefini yılın ilk yarısında realize eden Selva, ihracat yelpazesini yeni ülkelerle çeşitlendirmeyi ve mevcut pazarlarda büyümeyi amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir