Mado, Ortadoğu’ya Açılıyor

“Mado Kıtalar Arası Lezzet Köprüsü” adı altında yürüttüğü yurt dışı yatırımlarına Katar’ı da ekledi.

Mado, Asya Pasifik bölgesindeki ülkeler ve Suudi Arabistan ile yaptığı anlaşmanın ardından şimdi de Katar ile master franchise anlaşması imzaladı. Bu anlaşmayla Mado’nun markasını
ve ülkemizin eşsiz lezzetlerini taşıdığı ve tattırdığı ülke sayısı 11’e çıkacak. Mado, Katar operasyonunda master franchise haklarını Promer Qatar Contracting Co. W.L.L.’ye verdi. Mado’nun Katar pazarına girişi, 12 Ekim’de Doha’da imzalanan “İyi Niyet Protokolü” ile başladı. Master franchise anlaşması ise 1 Kasım’da İstanbul’da imzalandı. Etiler Mado şubesinde gerçekleşen imza törenine, Promer Qatar yetkilisi Salem Rashed Mohamed Al Banali Al Muhannadi ve ortakları Erhan Nuri Ekermen, Can Kartal, Cem Kurt, Mado adına da Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sait Kanbur, Genel Koordinatör Mehmet Yılmazoğlu ve Yurtdışı Yatırımlar Direktörü Hasan İbrahimn Toksoy katıldı. Törende, Mado’nun bölgedeki yakın dönem yatırımlarını ve Suudi Arabistan operasyonunu görüşmek üzere İstanbul’da bulunan Suudi Arabistanlı ortakları H.H. Prince Abdullah Bin Saud El Saud ve Ahmad Akkawi de hazır bulundu. Mado, Katar’a 5,7 Milyon Dolar Yatırım Yapacak Mado Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Sait Kanbur, imza töreninde yaptığı açıklamada, Mado markasını ve ülkemizin eşsiz lezzetlerini aynı coğrafyada yaşadığımız ülkelere taşımak amacında olduklarını söyledi. Bugün imzalanan anlaşmayla Katar’a 5,7 milyon dolar yatırım yapacaklarını belirten Kanbur, Ortadoğu pazarındaki çalışmalarının da devam ettiğini bildirdi.
Hedef 5 Yılda 6 Şubeye Ulaşmak
İlk Mado şubesi için Doha’nın en yeni alış veriş merkezi olan Ezdan Mall için kontrat süreci devam ederken, hem Katar hem de bölge coğrafyasında yakından izlenen en yenilikçi yatırımlardan biri olan Pearl yapay ada projesinde de ikinci şubeyi açmak üzere hazırlıklar da başladı. Mado’nun Katar hedefi, ilk 2 yılda 3 şube, 5 yıl içinde de 6 şubeye ulaşmak.
Mado’nun Yeni Hedefi Ortadoğu Mado, 2012’nin ilk çeyreğinde imzaladığı bir dizi anlaşmanın ardından Suudi Arabistan pazarına girdi. Mayıs ayında başlatılan operasyon sonucunda, 12 Eylül 2012’de Cidde’de Sultan Street üzerindeki şubenin açılması, Mado’nun Ortadoğu pazarındaki faaliyetleri için bir dönüm noktası oldu. Mado’nun Ortadoğu pazarındaki çalışmaları devam ederken, bu dönemde Dubai’de bölgenin en büyüğü olan ve aynı zamanda dünyanın sayılı alış veriş merkezleri arasında yer alan Dubai Mall’de açılacak iki Mado şubesinden ilkinin de şantiyesi başladı. Aralık ayında Dubai şubesinin açılması
planlanırken, yapılan master franchise anlaşmaları ve bağlı protokoller doğrultusunda önümüzdeki 5 yıl içinde Ortadoğu’daki Mado şube sayısının 48’e çıkması hedefleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir