Maldiv Adalarında unutulmaz bir tatil fırsatı

Priceline Grup bünyesindeki Asya’nın önde gelen otel rezervasyon sitesi Agoda.com dünyanın en güzel, bir o kadar da en fazla yok olma tehlikesi altında olan Maldiv adalarında size güneşli bir kış tatili öneriyor.

Bembeyaz kumsalları ve zengin bir deniz yaşantısı barıdıran turkuaz sularıyla ünlü, 200’ünde yerleşik yaşamın bulunmadığı toplam 1000 adadan oluşan Maldivler, Hindistan’ın Güneybatı ucunda, size tam anlamıyla farklı bir kültürel deneyimin ve benzerini görmediğiniz bir dinlenme fırsatının kapılarını aralıyor. Maldivlerin bu eşsiz güzelliğini deniz seviyesinden sadece 1.5 metre yukarıda yer almasında kaynaklandığını hatırlatırız. Maldivler, dünyanın deniz seviyesine en yakın noktasında yer alıyor!

Göz alan okyanus manzarasıyla Maldivler binlerce yıldır mevcut deniz ticaretinden dolayı Arap, Hint ve Portekiz kültürlerinden etkilenmiş ve günümüzde Hint ve Sri Lanka kültürlerini andıran ancak kendine has diğer özellikleriyle dikkat çeken farklı bir kültüre sahip.  Adalarda kullanılan dilden de bunu anlamak mümkün. Bu dilin adı Divehi. Bununla beraber, Maldivlerin başkenti Male, tam anlamıyla yüzen bir şehir ve bir mühendislik harikası. Bu adalar topluluğu içindeki en büyük ada olmasının yanı sıra enerji üretimi ve atık madde yönetimi konularında harikalar ortaya çıkaran bir şehir Male.

Agoda’nın Maldivler’de sunduğu konaklama olanakları sayesinde bu yıl soğuk kış günlerinizi dünyanın en görmeye değer yerlerinden birinde geçireceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir