Gökhan Avcıoğlu’na Londra’ dan bir ödül daha!

Polimeks İnşaat’ın yapımını üstlendiği, Gökhan Avcıoğlu’nun mimarlığını yaptığı “Bademlik Termal Otel ve Spa” projesi “Highly commended Hotel Architecture – Europe” ödülüne layık görüldü.

İmza attığı projelerle Türkiye’yi uluslararası arenada birçok kez temsil eden mimar Gökhan Avcoğlu, Londra’ da düzenlenen “ 2012 International Hotel Awards – 2012 Uluslar arası Otel Ödüllerinde Eskişehir’ de bulunan, dünyanın önde gelen inşaat şirketlerinden Polimeks İnşaat’ın yapımını üstlendiği, “Bademlik Termal Otel ve Spa” projesi ile “Highly commended Hotel Architecture – Europe” ödülüne layık görüldü.

Eskişehir, tarihin en eski uygarlıklarından Hititler’den başlayarak sırayla Frigler, Aleksandria, Roma, Bizans, Anadolu Selçuklular ve Osmanlı İmparatorluğu’nun himayesinde bulunmuştur. Bu öneminin altında yatan temel sebepler içinden geçen Porsuk Deresi ve yeraltı kaynaklarının (lületaşı, bor vs.) zenginliğidir. Ayrıca özellikle Odunpazarı bölgesi, bozulmamış tarihi dokusu ile önemli bir turizm potansiyele sahiptir. Bu potansiyel yeni yapılan ulaşım altyapıları ile daha önce şehrin sahip olduğu üniversite kaynaklı ekonomik gelişimi turizm yönünde geliştirilmesi planlanmaktadır.

Odun Pazarı bölgesinde, ağaç konumları dikkate alınarak özenle yerleştirilen “Eskişehir Bademlik Termal Otel ve Spa” projesi, merkezde bulunan bir spa ve wellness merkezi ile bu merkezi çevreleyen konaklama ünitelerinden oluşmaktadır. Arazinin jeotermal özelliklerinden en iyi derecede faydalanmak amacıyla toprağın altında gömülü olarak planlanan spa-wellness merkezi ve zemin kotunda havuz ve güneşlenme terası bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir