Marifetli Aşçılar Yarıştı

612 marifetli aşçı Öztiryakiler desteği ile düzenlenen Alanya Altın Kepçe Ulusal Yemek Yarışması’nda yarıştı.

Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği ve Alanya Belediyesi’nin ortaklaşa organize ettiği Alanya Altın Kepçe Ulusal Yemek Yarışması’nın ilki geçen yıl yine Öztiryakiler desteği ile gerçekleştirilmişti. Bu yıl 2-4 Kasım 2012 tarihleri arasında Alanya Kültür Merkezi’nde düzenlenen, katılımcıların Öztiryakiler profesyonel mutfak ürünleri ile yaptıkları birbirinden lezzetli yemekleri ve marifetlerini sergilediği yarışmada, “Yılın Altın Şefi”, “Dekorasyon ile Kuzu ve Yöresel Yemekler”, “Ekmek Büfesi”, “Ustalar Balık ve Makarna Yemeği”, “Engelli Aşçılar Yarışması”, “Ev Kadınları Alanya Yemekleri” gibi pek çok dalda dereceye girenler belirlendi.

Katılım ve İlgi Arttı

Altın Kepçe Turizm ve Aşçılar Derneği (AKTAD) Başkanı Sn. Mustafa Nail Özden, düzenlenen ödül töreninde yaptığı konuşmasında, geçen yıl birincisini yaptıklarını yarışmaya bu yıl üç kat fazla katılım olduğunu söyledi. Üç gün boyunca 600’den fazla aşçının katıldığı yarışmalarda jüri tarafından 283 kişiye ödül verildiğini belirten Özden, “Organizasyon hatasız geçti. Seneye bunu uluslararası düzeye çıkarmak istiyoruz” dedi.

Yarışmada kategorilerinde dereceye girenlere ve sponsorlara ödülleri Tüm Aşçılar Federasyonu Başkanı Sn.Yalçın Manav, Alanya Belediye Başkanı Sn. Hasan Sipahioğlu ile AKTAD Başkanı Sn. Mustafa Nail Özden tarafından verildi. Öztiryakiler adına verilen plaketi firmanın Akdeniz Bölge Müdürü Sn. Mehmet Ali Sanaga teslim aldı. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir