Anfaş Hotel Equipment 2013’e Yabancı Katılımcıların İlgisi Artıyor

Antalya Expo Center’de 23-26 Ocak tarihleri arasında açılacak olan 24’üncü Anfaş Hotel Equipment Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı Türk firmalarına uluslararası ticaret fırsatı sunuyor.

Anfaş Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, “Her yıl yerli-yabancı konaklama, ağırlama ve ikram sektörü profesyonellerinin büyük ilgi gösterdiği ve fuardan sonraki çarpan etkisiyle ortalama 2 Milyar dolar ticaret hacmi oluşturan Anfaş Hotel Equipment Fuarı, 2013 yılında da sektörün yoğun ilgisine sahne olacak” dedi. 

Almanya’nın Bavyera Eyaleti Gövde Gösterisi Yapacak

Bu sene Hotel Ekipmanları sektörüne ürün ve hizmet üretip pazarlayan Alman firmaları Anfaş Hotel Equipment Fuarı’na yoğun ilgi gösterdiler. Almanya Swabia/Bavaria Ticaret ve Sanayi Odası desteğiyle Anfaş Hotel Equipment Fuarı’na katılım gösterecek olan 7 firma Almanya ülke standı içerisinde yer alacakl. Bar ve kafe ağırlıklı servis ekipmanları firması Kaspar, 25 yıllık otel tekstili deneyimiyle Floringo, Endüstriyel Mutfak ve Servis Aletleri konusunda uzmanlaşan Loelsberg, 1923 yılında kurduğu fabrikasıyla endüstriyel temizlik sektöründe güçlü bir yere sahip Oehmeloridt, dezenfekte ve sterilizasyon ürünleriyle ACTO, hastane, çamaşırhane ve otellerde kullanılan transfer ekipmanlarıyla Gmoehling ve sağlıklı SPA ürünleriyle Medicura firmaları Almanya Bavyera ülke standında ürün ve hizmetlerini Türk turizmcilerle buluşturacak.

Swabia/Bavaria Ticaret ve Sanayi Odası Akdeniz Proje Ofisi Sorumlusu Anis M. Azouz fuara büyük ticari beklentiyle katıldıklarını Anfaş Hotel Equipment Fuarı ile Türkiye deki turizm tesislerinde tanınmayı hedeflediklerini dile getirdi. Rus Xdmotion firması ise otellerin oyun ve eğlence merkezlerinde kullanılan simülatör sistemleriyle fuarda farklı ürünler sergileyecek. 

ÇİN Firmaları İlk Kez Anfaş Hotel Equipment Fuarı’nda

Anfaş Hotel Equipment 2013 Fuarı’na Çin firmalarından da ilgisi büyük. Nbdonli, Fengliua ve China- shunhui fuarda stand açacak 3 endüstriyel mutfak aletleri ve ekipmanı firması arasında yer alıyor.

Yurtdışında Aktif Tanıtım Atağı

Anfaş Hotel Equipment ticaret müşavirleri tarafından yapılan fuar bilgilendirmelerinin yanı sıra İtalya – Host, Rusya – Pir Hospitality,  İngiltere World Travel Market,  ITB Berlin Fuarları’nda ve Kazakistan ile Azerbaycan da tanıtılmıştı.

Hedef 35 Bin Ziyaretçi

400 civarından katılımcı firma ile 40 bin metrekare brüt alanda açılması öngörülen Anfaş Hotel Equipment Fuarı’nın tanıtım çalışmalarına hızla yoğunlaşıldığını söyleyen Anfaş Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalık, “Anfaş Hotel Equipment Fuarı için bu yıl 24 ülkenin Turizm Bakanları’na ve sektöre davetler gönderildi. Anfaş Hotel Equipment ticaret müşavirleri ve ekibimiz tarafından yurtdışında çok geniş kapsamda tanıtıldı” dedi. Ayrıca her yıl Ekonomi Bakanlığı’nın alım heyeti programı ile 25’in üzerinde ülkeden profesyonel ziyaretçi getirdiğinin altı çizildi.

Mustafa Çalık, 2012 yılında 751’i yabancı olmak üzere toplam 28.756 sektör profesyonelini ağırlayan Anfaş Hotel Equipment Fuarı’nın 2013 yılında profesyonel ziyaretçi hedefinin 35 bin olduğunu belirtti.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir