Sosyal Medyanın En İyi Uygulama Ödülü “Hararet Matik”e

Lipton Ice Tea, “Hararet Matik” uygulaması ile Sosyal Medya Ödülleri’nde ‘En İyi Sosyal Medya Uygulaması’ kategorisindeki ödülün sahibi oldu.

Türkiye’de sosyal medya alanında düzenlenen ilk ve tek ödül töreni olan Sosyal Medya Ödülleri’nin üçüncüsü, Bilişim Teknolojileri Zirvesi’nin kapanış gecesinde yapıldı. İTÜ İşletme Mühendisliği Kulübü’nün gerçekleştirdiği organizasyonda; Sosyal Medya’yı aktif kullanan kurumlara ve bireylere ödülleri verildi. Halk tarafından aday gösterilen ve yine yapılan halk oylamasında Lipton Ice Tea, ‘En İyi Sosyal Medya Uygulaması’ kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

KAMPANYA İLE 155 BİN YENİ TAKİPÇİ
“Hararet Matik” uygulaması, hararetin en çok yükseldiği anların vazgeçilmez içeceği ve serinlik kaynağı Lipton Ice Tea‘nin ”Hararetini Dindir!’’ sloganı ile yürütülen kampanyası için hazırlandı. Önce keyifli, eğlenceli ve kullanıcıları harekete geçirecek bir uygulama olarak planlanan Facebook aplikasyonu ile telefon şakalarına dayanabilme gücüne dayalı eğlenceli bir platform oluşturuldu.
Sonra, hararetlenmeden sakaları dinleyip cevap veren kullanıcılar çeşitli hediyeler kazandılar. “Hararet Matik” uygulaması, Facebook kullanıcılarının listelerindeki herhangi bir kişiye yapabilecekleri telefon şakalarının hızla yayılacağı ve konuşulacağı düşünülerek kurgulandı. 3 aylık kampanya sonunda ise 50 binin üzerinde arama ile 26 bin 500 kisi şakalanarak erişilmesi güç bir rekora imza atıldı. “Hararet Matik” uygulaması ile Lipton Ice Tea’nin 155 binin üzerinde yeni Facebook takipçisi oluştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir