Martı Istanbul Hotel banyonlarına Osmanlı yorumu

Martı Istanbul Hotel’in 37’si suit 270 odasında yer alan banyolarda  GROHE ürünleri estetik, teknoloji ve konforu bir arada sunuyor, tasarımı ile otelin tarzına tam uyum sağlıyor.

Dünyada en çok ziyaret edilen kentlerin başında gelen İstanbul’un turizm ve şehir yaşamına yepyeni bir renk katan 5 yıldızlı Martı Istanbul Hotel; ünlü tasarımcı Zeynep Fadıllıoğlu tarafından tasarlanan  modern mimarisinde, Selçuklu’dan ve Osmanlı’dan bu yana yaşayan geleneksel motifleri de taşıyor.

On bir katlı Martı İstanbul Hotel’in farklı kategorilerde lüks döşenmiş ve büyüklükleriyle dikkat çeken 37’si suit olmak üzere 270 odası bulunuyor.  Odaları etkileyici bir atriuma açılan Martı Istanbul Hotel, restoranları, gün ışığı alan ve 400 kişiye kadar servis veren farklı kapasitelerde toplantı salonları ve 1000 m²’lik spa ve gym salonu ile müşterilerine keyif sunuyor.

Otelin dekorasyonu içinde en ilgi çeken bir diğer unsur, The Carnegie Prize sahibi ve The Turner Prize’a aday gösterilen dünyaca ünlü Türk sanatçısı Kutluğ Ataman’ın, birbirinin simetriği iki ekrandan oluşan “Su” isimli eseri.

Eser bir yıl boyunca Boğaz’ın çeşitli hareketlerinin filme çekimi sonucu ortaya çıktı.  Martı Istanbul Hotel, konuklarının sıradan bir metropolde değil de  İstanbul’da uyandıklarını vurgulayan tasarımının yanı sıra, özenli hizmeti ile geleneksel Türk misafirperverliğini de vurgulamayı amaçlıyor.

ZARİF HATLAR, KOLAY KULLANIM

270 odasının banyolarında GROHE konforunu ve estetiğini sunan Martı Istanbul Hotel’in tercih ettiği farklı serilerden birisi  zarif hatlı ve kolay kullanımlı Grohtherm 2000  termostatik batarya serisi oldu. Ürün, üstün GROHE TurboStat® teknolojisinin kolaylık ve rahatlığına ilave olarak ısı seçimi için EasyLogic derece halkalarına da sahip. Zamana yenilmeyen detaylara sahip, yalın bir stil sunan ve geleneksel tasarımın özünü yakalamayı başaran Geneva serisi kemer şeklindeki çıkış ucu ile zarif akışkan çizgilerle karakterize ediliyor ve hem lavabo hem de küvet bataryası çıkış ucu ile  suyun lavabo ve küvete akışının kontrolünde çok etkili.

GEÇMİŞTEN İZLER

Geçmişin izlerini taşıyan Brigdeford batarya ve duşlar ise Martı Istanbul Hotel’in  genel tarzı ile tam bir uyum sağlıyor. İç mekanlarda kır havası sunan Brigeford, ergonomic tasarımı ile el yapımı işçilik izlenimi bırakıyor. Ayrıca, GROHE SilkMove® teknolojisi yıllar boyu sorunsuz kullanım sağlıyor.

Martı Istanbul Hotel’de ayrıca, Art Deco stilinden izler taşıyan ve gelenekselliğin ve modernizmin cesur bir birleşimi olan Somerset  da kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir