Anasayfa » Fuar » Mete Plastik

Mete Plastik

“2017 yılsonu itibarıyla yaklaşık 45 ülkeye olan ihracatımızı 60 ülkeye çıkarmayı öngörmekteyiz. 2018 yılı için Ar-Ge çalışmalarına büyük oranda bütçe ayırmış durumdayız. İnovasyon her firmanın olmazsa olmazı bu konuda çalışmalarımız devam ediyor.”

Otel ve restoranlara bahçe mobilyası, mutfak eşyaları, sanayi ürünleri ve ambalaj malzemeleri üretimi gerçekleştiren Mete Plastik, 2017 yılında gündemine koyduğu ihracat hedeflerini 60 ülke öngörüsüyle sürdürüyor. 2018 yılı için Ar-Ge çalışmalarına büyük oranda bütçe ayırdıklarını belirten Mete Plastik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Pelin Karadeniz ile firmanın fuarlara yönelik çalışmalarını ve yeni ürünlerini konuştuk. Mete Plastik olarak Avrasya Ambalaj Fuarı ve FSB Fuarı’nda yer alacaksınız.

Bu iki fuarın kapsamından bahsederek, hangi yeni ürünlerinizle yer almayı planlıyorsunuz? Bahsettiğiniz bu ürünlerin genel özelliklerini anlatarak, sektöre sunacağı profesyonel çözümleri hakkında bilgi verebilir misiniz?

25-28 Ekim tarihleri arasında TÜYAP / İstanbul’da düzenlenecek olan Türkiye’nin en büyük ambalaj fuarı olan Avrasya ambalaj fuarı, birçok ambalaj firmasının ürünlerini sergilediği uluslararası bir fuardır. Bu fuarda sergileyeceğimiz ürünler sızdırmaz ve hava geçirmez gıda kaplarımızdır, bu ürünler birçok gıda firmasına raf ömrünün uzaması anlamında çözüm sunmaktadır. Aynı zamanda ürünlerimizin sızdırmazlık özelliği ile özellikle içerisinde sıvı gıda olan ürünler taşınırken herhangi bir akma sızma problemi yaşanmayacaktır. Bu ürünlerimizin yanı sıra Ambalaj Fuarı’nda sergilemiş olduğumuz diğer ürünler baskı ve birçok renk seçenekli tepsilerimiz ve özellikle çocukların kullanımına uygun çatal kaşıklı gıda kabımızdır. Bu fuarın yanı sıra yine Avrupa’nın en büyük spor ve spor ekipmanları fuarı olan 7-10 Kasım 2017 tarihleri arasında Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenecek olan FSB Fuarı’nda firmamız birçok stadyum koltuğunu sergileyecek ve tüm müşterileriyle buluşma şansına erişecektir. Proje bazlı ve iklim çeşitlerine göre mühendislik plastikleri ile ürettiğimiz stadyum koltuklarımız müşteri talepleri doğrultusunda belirli özelliklerde üretilmektedir. Ürünlerimizle ilgili firmamızın birçok kalite ve test raporları bulunmaktadır. Firmamız TÜV normlarına göre ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 18001 OHSAS İş sağlığı ve Güvenliği Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi çerçevesinde hizmet vermektedir.

Yurt içi ve yurt dışı fuarlarına ne oranda katılım gösteriyorsunuz? Fuarlardan ne şekilde geri dönüş alıyorsunuz?

Yurt içi ve yurt dışında katıldığımız fuarlar genellikle uluslararası nitelikte olan, öncü fuarlar, fuarlardan geri dönüşler eskisi gibi hızlı olmuyor. Müşterilerle sürekli irtibat halinde olunması ve yüz yüze ziyaret edilmesi gerek.

Firmanız amfitiyatrolar, gösteri merkezleri, stadyumlar, spor salonları için de koltuk üretiyor. Bu ürünlerinizden de kısaca söz eder misiniz? Bu alanda gerçekleştirdiğiniz projeler hangileri?

Mete Plastik olarak bahçe mobilyaları ve stadyum koltukları için Prima markası ile beraber gıda kaplarımız için Meteplast markamızla üretim yapmaktayız. Firmamız mühendislik plastikleri ile üretmiş olduğu stadyum koltuklarında sektörde lider firma olmakla birlikte birçok alana hitap etmektedir. Stadyumlar dışında birçok amfitiyatroya, birçok gösteri merkezine, birçok spor salonuna da koltuk üretmekteyiz. Stadyum koltuklarımız bütün bu alanlarda kullanımı ve temizliği çok kolay olmakla birlikte son tüketiciye ergonomik ürün yapısı sayesinde konfor sunmaktadır. Birçok otelin spor tesisi ve amfitiyatrolarına firmamız koltuk üretmiş olup ülke içerisinde de koltukların montajını sağlamaktadır. Stadyum koltuklarımız amfitiyatrolar için en uygun koltuklardır. Belirli özelliklerle üretilen stadyum koltuklarımız uzun zamanlı kullanım olanağı sunmaktadır. Mühendislik plastikleri ile üretmiş olduğumuz stadyum koltuklarımız müşteri talepleri doğrultusunda Işık Hassasiyeti Katkılı, UV katkılı, Darbe Dayanımı katkılı ve Yanma Geciktirici katkılı şekilde üretilmektedir. Lablance Island Otele vermiş olduğumuz koltuklarımızda otelin amfitiyatrosu için en uygun seçim olmakla birlikte otel müşterilerine konfor sağlamaktadır.

2017 yılını hangi hedeflerle tamamlamak üzeresiniz, yıl nasıl geçti? 2018 yılı için gündeminizde yeni projeler, yeni ürünler, yeni yatırımlar var mı?

2017 yılı hedeflerimiz özellikle ihracat adına büyüme yönündeydi ve yılın ikinci çeyreğini tamamlamış olduğumuz şu dönemde hedeflerimize ulaşma anlamında çalışmalara devam etmekteyiz. 2017 yılsonu itibarıyla yaklaşık 45 ülkeye olan ihracatımızın 60 ülkeye çıkmasını öngörmekteyiz. 2018 yılı için Ar-Ge çalışmalarına büyük oranda bütçe ayırmış durumdayız. İnovasyon her firmanın olmazsa olmazı bu konuda çalışmalarımız devam etmektedir. İnovasyon çıkmakta olduğumuz merdivende bizim için itici bir güçtür.

Son olarak eklemek istedikleriniz…

Sürekli gelişim firmamızın ana prensibidir, hep bir adım ilerisi için mücadelemizi sürdürüyoruz. Sanayimizin büyümesi ekonomimizin büyümesidir, bu doğrultuda sanayici firmaların, devlet destekleri ile birlikte son dönemde artan ihracat rakamlarımızla ülkemize katkıda bulunacağına inanıyor ve bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruz.

#proje, #hedef, #sporsalonu

İnceleyin

HostMilano 2021 için geri sayım

Sonunda anayola döndük. Coşku, keşfetme, nihayet canlı olarak buluşma ve tartışma arzusu… Bunlar Host2021’de dünyanın ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz