Meyhaneyi Boğaz’a taşıyor

Kuruçeşme Sortie’nin içinde 2021’den bu yana lezzetseverleri ağırlayan Meyhanede, deneyimli şef Ahmet Yavuz’un unutulmaz tatlarıyla meyhaneyi Boğaz’a taşıyor. 18 çeşit mezenin servise sunulduğu mekanın işletmesini Onur Erol, koordinatörlüğünü ise Birol Baştürk yapıyor.2021 yılından bu yana Kuruçeşme Sortie’nin içinde yer alan Meyhanede restoran, yazın gelmesiyle birlikte meraklılarına yeniden merhaba diyor. Açıldığı günden beri hem mutfağı hem konumu itibariyle yerli ve yabancı misafirlerin uğrak yeri olan mekan, bu yıl da ağırladığı her misafirini Boğaz’ın eşsiz görüntüsüne ve lezzete doymuş uğurlamayı hedefliyor.

Onur Erol işletmesinde

Genç iş insanı Onur Erol’un işletmeciliğini, Birol Baştürk’ün ise koordinatörlüğünü üstlendiği Meyhanede, mutfağını ise meslekte 50. yılını deviren usta şef Ahmet Yavuz’a emanet ediyor. Restoran; soğuk mezelerden ara sıcaklara, ana yemekten tatlılara kadar yerli ve yabancı tüm misafirlerinden tam not alıyor. Kuruçeşme’deki Sortie kompleksinin içinde, deniz kenarında yer alan Meyhanede kasım ayına dek lezzetseverleri ağırlıyor.

18 çeşit meze çıkarıyor

18 çeşit mezenin yer aldığı restoranda; Girit ezmesinden pancar suyuyla hazırlanmış özel  meyhanede kısıra, avokado soslu karidesten hollandez sosla harmanlanan ve pazı yaprağında sunulan levreğe kadar konukları geniş yelpazede bir lezzet şölenine davet ediyor. Bu lezzet şölenine atom, humus, köpoğlu, fava ve deniz kenarı masaların olmazsa olmazı kalamar ile karides eşlik ediyor. Ana yemeklerde ise, şefin 50 yıllık tecrübesini kullanarak özel tarifle hazırladığı meyhanede köftenin yanı sıra; bonfile, dana, kuzu pirzola, tuzda balık, somon ve levrek gibi balık çeşitleri yer alıyor. Meyhanede, yeni sezona merhaba derken misafirlerine özel hazırlanan taze ıstakozların yer aldığı havuzuyla da dikkat çekiyor. İsteyen misafirlere taptaze ıstakozlar bu havuzdan alınıp pişirilerek servis ediliyor. Tatlılarda ise dondurmalı irmik helvası, krokanlı vanilyalı parfe, limonlu ve vişneli sorbe yer alıyor.

#meyhanede #sortie #kuruçeşme #meyhane #meze #şefahmetyavuz #onurerol #birolbaştürk #istanbul #istanbuldayemek #istanbuldayaşam #boğaz #boğazrestoranları #boğazdameyhane

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir