Moskova’da Side Farkı !

Side Belediye Başkanı A.Kadir Uçar; 21 Mart 2012 tarihinde Rusya’nın başkenti Moskova’da başlayıp 24 Mart’a kadar devam edecek olan 19. MITT Moskova Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na katıldı.

19. MITT Moskova Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın açılışına; Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi Başkanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Dr. Ahmet Altıparmak da katıldı.

Geçen haftalarda ITB Berlin Fuarı’nda “Tourexpi-Yılın En İyi Turizm Beldesi Başkanı Ödülü”nü Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’dan alan Side Belediye Başkanı A.Kadir Uçar, fuarda; “Özellikle Side bölgesinde bugüne kadar belli oranda seyreden Rus misafir oranını bu yaz sezonunda ve gelecekte arttırma çabasındayız. Side’nin tarihi ve kültürel mirasının önümüzdeki yıl kentsel dönüşümle, daha da ortaya çıkacağının müjdesini vermek, artık geleneksel hale gelen Uluslararası Side Kültür ve Sanat Festivali’mizi de Moskova’da Rus sanatseverlere tanıtmak amacımız. Ayrıca bu yıl ikincisi gerçekleşecek AIRSHOW Side etkinliğine geçtiğimiz yıl özellikle Rus misafirlerden ilgi çok büyüktü. AIRSHOW Side’nin bu yıl da aynı heyecanla Side’de gerçekleşeceğini ve 100 bin civarında seyirci beklediğimizi belirtmek isteriz. Bu etkinliklerin dışında, beldemizde uyguladığımız standartların çok üzerindeki projelerden, yalnız Avrupa’nın değil tüm dünyanın ilk ağızdan haberdar olması, Side’nin Farkı’na varması çok önemli ve biz MITT Moskova Fuarı’nda bunu gerçekleştirmeyi umuyoruz. Burada güven ve inançla diyoruz ki; ‘Side farklıdır…’” şeklinde konuştu.

30 bin metrekarelik alanda düzenlenen fuara, Rusya’nın çeşitli bölgelerinden 1300 şirket katılıyor. 85 bin kişinin ziyaret edeceği tahmin edilen 19. MITT Moskova Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na, dünyanın çeşitli ülkelerinden ise 145 şirket katılırken, fuarı çeşitli ülkelerden 300 gazeteci izliyor.

Rusya’nın önemli seyahat acentelerinden Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) üyesi Tez Tour, Coral Travel, Neva, Academservice,  Jet Travel, Breeze Line, Dolphin, KMP Group, Russky Express, Roza Vetrov, Tourtransvoyage, Rostravel, Versa, Star Travel, Solvex Travel, Alean Tour  gibi Rusya’nın önemli tur operatörlerinin katıldığı  fuarda, Rusya’dan en çok turist gönderen tur operatörü Tez Tour, 1000 metrekarelik standında ödüllü Türk otellerini tanıtımını yapacak.

Side’yi temsilen Başkan A.Kadir Uçar ve Side Belediyesi Meclis Üyeleri’nden Ali Güneş’in katıldığı 19. MITT Moskova Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na; 2011’de 3,5 milyon turistle rekor kıran Rusya’dan, daha fazla turist çekebilmek için yine Side’den TUDER ve önde gelen oteller de katıldı.

Fuar içinde yayınlandı olarak etiketlendi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir