Nespresso’dan Limited Edition Bir Tat: Crealto

Yılda iki kez sınırlı sayıda özel tatları kahve severlerle buluşturan Nespresso, Sonbahar 2012 için piyasaya sürdüğü en yeni Limited Edition’ı Crealto ile bir kez daha Premium kalite kahvedeki önderliğini kanıtlıyor. 

İtalyanca yüksek gastronomi anlamına gelen “alta cucina”ya referans eden Crealto “Createur”  ve “alto”nun bileşiminden oluşuyor.

Michelin Yıldızlı aşçı Mauro Colagreco’nun düşük sıcaklıkta uzun süre kavurma yönteminden ilham alarak Nespresso Kahve Uzmanı Alexis Rodriquez tarafından geliştirilen Crealto’nun, kavrulmuş notaları dolgun ve ağızda kalıcı bir bitiş sağlıyor.

Yüksek yoğunluktaki kahve, tamamen yıkanmış Endonezya, Güney ve Orta Amerika’da yetişen Arabica kahve çekirdeklerinin uzun süre kavurma yöntemi uygulanarak, uyumlu bir biçimde pişirilmesiyle hazırlanıyor. Uzun süre kalıcı dolgunlukta kavrulmuş notalardan oluşan eşsiz aroması ile kahve severlerin yeni tutkusu olacak Crealto, mükemmel espresso tadıyla da damaklarda doygun bir lezzet bırakıyor. Crealto, süt ile servis edildiğinde ise fındıksı tadı hissediliyor.

Gastronomiden ilham alınarak ortaya çıkan, Nespresso’nun 1-10 arasındaki tat yoğunluğu derecesine göre 8 yoğunluğuna sahip yeni Limited Edition kahvesi Crealto, 16 alternatife sahip Grand Cru’sunun dışında, kendine özgü eşsiz bir harman. Gerçek kahve tutkunlarına yeni tadım deneyimleri sunacak Crealto, Nişantaşı Nespresso Boutique’te ve Çağrı Merkezi’nde Kasım ayının 2. haftasına kadar satışta olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir