Pepsi şişesini tasarlama fırsatı sunan Kitchenartist’i kazanan tasarımlar belirlendi

Türkiye sınırlarını aşıp dünyaya açılan ve yeni şubelerle büyümeye devam eden Kitchenette’in Pepsi ile birlikte hayata geçirdiği ve tasarımcıların yarıştığı ‘Kitchenartist’ tasarım yarışmasının sonuçları belli oldu.

Pepsi ve Pepsi Light şişeleri için yaptığı tasarımla birinci olan yarışmacının tasarımı, 1 yıl boyunca Kitchenette ve diğer tüm İstanbul Doors Group restoranlarında servis edilecek.

Hayatımıza ‘yeni kapılar’ açarak ‘yeni konseptler’ ve ‘yeni yaşam alanları’ sunan İstanbul Doors Group’un ünü Türkiye sınırlarını aşan markası Kitchenette tasarıma verdiği önemi bir kez daha gözler önüne sererek yepyeni bir projeye daha imza attı. Kitchenette’in Pepsi işbirliğiyle hayata geçirdiği tasarım yarışması Kitchenartist’in kazanan tasarımları belirlendi.

Tasarımların buluştuğu Kichenette ve Pepsi markalarının, tasarımcılarla aynı platformda bulunmak için başlattığı ‘Kitchenartist’, Pepsi ve Pepsi Light şişelerini en güzel tasarımlarla bir araya getirme amacıyla hayata geçirildi. Kitchenartist’te jürinin değerlendirmesi sonucu birinci olan Art Direktör Yiğit Karagöz’e ait tasarım, 1 yıl boyunca Pepsi şişelerinde kullanılacak ve tüm Kitchenette’ler ve Istanbul Doors Group işletmelerinde servis edilecek. Yarışmada ikinci ve üçüncü olan tasarımlar ise 1 yıl boyunca tüm Kitchenette şubelerinde sergilenecek.

Yarışmaya katılan 461 tasarım arasından Levent Büyükuğur, Deniz Aktürk Erdem, Ahmet Akın, Doç. Dr. Serhan Ada, Ali Gürevin, Sefer Çağlar, Ferhan İstanbullu ve Kenan Ünsal’dan oluşan 8 kişilik jürinin değerlendirmesi ile belirlenen tasarımlardan, yarışma birincisi Yiğit Karagöz’e 1.000-TL değerinde “Kitchenette Hediye Çeki” ve SONY DSC hx200, yarışma ikincisi Tevfik İnanç İlisulu’ya 500-TL değerinde “Kitchenette Hediye Çeki” ve SONY DSC w690, yarışma üçüncüsü Özcan Çürükova’ya 250-TL değerinde “Kitchenette Hediye Çeki” ve SONY DSC w610 hediye edildi. Dereceye giren her üç yarışmacının tasarımları, Şubat ayından itibaren Kitchenette’lerde sergilenmeye başlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir