Porland ve Yuvam Dünya Derneği’nden doğaya saygılı iş birliği

Sürdürülebilirliğe katkı sağlayan çevre dostu vizyonuyla dikkate çeken Porland, iklim krizine yönelik çalışmalarıyla ön plana çıkan Yuvam Dünya Derneği ile sektöre örnek teşkil edecek bir iş birliği yaptı. Üretim sürecinde açığa çıkan porselen kırıklarını geri dönüştürerek dünyada bir ilke imza atan ve bu ürünlerden Re-Gen serisine imza atan  marka, iş birliği kapsamında çevre bilincini yükselterek döngüsel ekonomiye de katkıda bulunacak.

Fark oluşturan sürdürülebilirlik faaliyetleriyle porselen sektörüne öncülük eden Porland, çevre dostu duruşu ile 2021 yılında 301,2 ton hammaddeyi geri dönüştürerek 735,13 ton karbondioksit (CO2) salınımını engelledi. Simdi de yaklaşık 150 ton renkli porselen kırığını geri dönüştürerek ürettiği yeni Re-Gen serisini kullanıcılarının beğenisine sunuyor. Bu seri ile dünyada bir ilke imza atan Porland;  yüzde 100 geri dönüştürülmüş ve vegan ürünleri tüketicilerle buluşturuyor. Doğal kaynakları etkin ve tasarruflu kullanmaya odaklanan marka Yuvam Dünya Derneği ile imza attığı iş birliği kapsamında; Siedres Kurucu Ortağı ve Kreatif Direktörü Ceylin Türkkan’ın tasarladığı Re-Gen One & Only koleksiyonunun satışından elde edilecek geliri derneğe bağışlıyor.

İmge Pamukçu: “Porland olarak çevreyi değerli bir hazine olarak görüyoruz”

2021’de sürdürülebilir çevre politikası kapsamında; su, kağıt, plastik, hammadde, yağ, cam, tıbbi atık, yakıt ve enerji alanında kapsamlı çalışmalar yürüttüklerini vurgulayan Porland Yönetim Kurulu Üyesi İmge Pamukçu, kendisinin de kurucularından olduğu Yuvam Dünya Derneği iş birliğine yönelik şu değerlendirmelerde bulundu: “Porland olarak çevreyi değerli bir hazine olarak görüyor ve gelecek nesiller için en iyi şekilde korunması gerektiğine inanıyoruz. İklim değişikliğiyle mücadele çalışmalarını sadece gelecekte yaşam kalitemizi artıracak ya da riskleri ortadan kaldırmak için bir zorunluluk olarak değil, aynı zamanda operasyonel maliyetlerin azaltılması, geleceğin ekonomik yaşamında rekabet avantajı sağlanması için önemli bir yöntem olarak değerlendiriyoruz. Enerji verimliliği ve sera gazları emisyonlarının azaltılması çalışmaları iklim değişikliğiyle mücadele faaliyetlerimizin en önemli kısmını oluşturuyor. Bu kapsamda vizyonumuzun örtüştüğü Yuvam Dünya Derneği ile başlattığımız iş birliğinden dolayı oldukça mutluyuz. Mağazalarımızda satışına başladığımız Re-Gen One & Only serisinden alan kullanıcılarımız; sofralarını güzelleştirmekle kalmayıp, Yuvam Dünya Derneği’ne de destek olacak. Umuyoruz ki bu çalışmalarla sürdürülebilirliğe katkı sağlayarak tüketicilerimizin de bu konudaki farkındalığını artıracağız.”

Hem vegan hem geri dönüşümlü: RE-GEN

Enerji tasarrufu, hijyen, dayanıklılık, sıfır atık, yüzde 100 vegan, ömürlük desen garantisiyle pozitif kaynak amacını daha da ileriye taşımayı hedefleyen Porland,  Re-Gen One & Only koleksiyonu ile karbon salınımını da engelliyor. Ekolojik dengeye destek vermek isteyenleri, iklim değişikliğini ve bu konuda bireysel çözümleri önemseyenleri, çevre üzerindeki etkiyi azaltmaya ve döngüsel bir ekonomiye katkıda bulunmaya davet ediyor. Karbon ayak izini azaltan, hayvan dostu, ulaşılabilir Re-Gen koleksiyonundaki Salda ve Ontario, serileri hem 6’lı set hem de yemek takımı olarak satın alınabiliyor. Ay ve yıldız desenleriyle dikkat çeken One & Only adlı 3 parça yemek takımı da Re-Gen serisi altında yer alıyor. 6’lı düz tabak, kâse ve yemek takımından oluşan özgün desenli seriler; çevresel açıdan zararsız, sosyal açıdan faydalı, toplumsal açıdan kapsayıcı ve kültürel olarak sürdürülebilir bir anlayışa hizmet ediyor.

#Porland #YuvamDünyaDerneği #işbirliği #ReGen ^#çevredostu #porselen #horeca #imgepamukçu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir