Anasayfa » Etkinlik » Dünyanın ilk Gezici Mutfak Festivali Ekim’de İstanbul’da

Dünyanın ilk Gezici Mutfak Festivali Ekim’de İstanbul’da

‘Dünyanın ilk Gezici Mutfak Festivali’ Omnivore World Tour’un bu yılki son durağı yine İstanbul oluyor. Omnivore İstanbul ayağı, 4 yıl aradan sonra 15-16 Ekim’de The Seed İstanbul’da yeniden gerçekleşecek. Ayrıca bu seneye özel olarak ‘Liquid Stage’de katılımcılar içeceklerin derin dünyasında bir keşfe çıkacak.

Paris, New York, Montreal, Şangay, Moskova, Londra, Rio de Janeiro gibi dünyanın 3 kıtası ve farklı şehirlerini gezen Omnivore World Tour, mutfağı hiç olmadığı kadar eğlenceli kılan formatı ile yeni yetenekleri ararken, yeme-içme ile ilgilenen herkesi tek bir projede, alanında çok başarılı olan Türk ve yabancı şeflerle buluşturuyor. Omnivore İstanbul ayağı, 4 yıl aradan sonra dünyaca ünlü şeflerle Türk şefleri 15-16 Ekim’de, Hybrid Community iş birliği ile Sirha Omnivore İstanbul’da buluşturmaya hazırlanıyor.

Uluslararası ve Türk şefler fikirlerini, tekniklerini, deneyimlerini paylaşacak

Üç farklı bölümden oluşan Omnivore; mutfak profesyonelleri ve genç yetenekleri, dünyaca ünlü şeflerle buluşturan Masterclass, unutamayacağınız lezzetleri tadarak, ünlü şefler ile birlikte eğleneceğiniz The Omnivorious Party ve Omnivore İstanbul şeflerinin özel olarak hazırladığı menüleri tatma fırsatı bulacağınız Omnivore Pop Up Dinner’lar ile İstanbullu yemek severlerle buluşacak. Ayrıca bu seneye özel ilk kez gerçekleşecek ‘Liquid Stage’de de içeceklerin derin dünyasında bir keşfe çıkılacak.

GL Events Exhibitions Türkiye Genel Müdürü Gülperi Erkanlı, “Mutfaklarında yaratıcılıklarını, heyecanlarını, tutkularını özgürce hayata geçiren şeflerimizin Omnivore aracılığıyla hem yerel hem de uluslararası düzeyde bu becerilerini, deneyimlerini, duygularını, teknik ve malzemeleriyle harmanlayarak sunacakları, zihnen, ruhen ve bedenen doyurucu bir etkinlik olan Sirha Omnivore İstanbul ile kaldığımız yerden devam ediyoruz.” derken, proje ortaklarından Hybrid Community Kurucusu Kreatif Direktörü Gözde Yolaç Savaş ise; “Omnivore İstanbul, son birkaç yıldır Türkiye’de eksikliğini hissettiğimiz, lokal ve global yeteneklerin harmanlanacağı, yeni kesişmeler yaratacak çok önemli bir buluşma. Hybrid Community olarak projenin ilk yıllarından beri partneri olmak ve bu yıl pek çok yenilikle bir kez daha dünya gastronomi sahnesiyle buluşmak heyecan verici.” şeklinde konuştu.

Mutfakta yaratıcılık desteklenecek

15-16 Ekim tarihlerinde The Seed İstanbul’da 4 yıl aradan sonra yeniden gerçekleşecek olan Omnivore Istanbul ayağı, yemek fikirlerini ve deneyimlerini paylaşmak üzere uluslararası şefleri Türk şefler ile bir araya getirerek bu yıl da mutfakta yaratıcılığı destekliyor ve Türkiye’deki yeme-içme dünyasına ilham vermeye devam ediyor.

#DünyanınilkGeziciMutfakFestivali #OmnivoreWorldTour #Omnivoreİstanbul #TheSeedİstanbul  #LiquidStage

 

İnceleyin

Mövenpick Bosphorus acentelerle bir araya geldi

Mövenpick Hotel İstanbul Bosphorus, turizm acentesi çalışanlarıyla bir araya geldi… Mövenpick Bosphorus’un yenilenen ve kapasitesi ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: İçerik izinsiz kopyalanamaz, başka mecralarda kullanılamaz 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarıyı inceleyebilirsiniz